Asensin Windows 8-koneeseen Office Home & Student 2013, mutta en löydä mistään kuvakkeita. Ohjauspaneelin mukaan Office on asentunut koneelle.
Aiemmin asensin samanlaisen ohjelmiston Windows 7-koneelle, jolloin kuvakkeet ilmestyivät automaattisesti koneen työpöydälle.
Kuvakkeet kateissa Windows 8:ssa
2
112
Vastaukset
- Kari3
Win 8:ssa ne ei tule automaattisesti työpöydälle. Mene windows(C)/Program File(x86)/Microsoft Office/Office 14 hakemistoon ja etsi sieltä haluamasia ohjelmat (kuvakkeet ovat siellä värillisinä, esim EXCEL). Mene haluamasi ohjelman kohdalle, napauta sitä (aktivoi), avaa hiiren väärällä näppäimellä valikko ja valitse siitä luo pikakuvake. Kertoo että pikakuvaketta ei voi tehdä tähän, tehdäänkö työpöydälle, vastaa Kyllä. Ja se oli siinä, tee näin yksi kerrallaan (Excel, Word, Powerpnt,...).
- toppi Mummu
Oletko katsomut käynnistävalikon ohjelmista?
Pitäisi olla siellä, klikkaa hiiren oikealla sitten kuvakkeen päällä ja siirtele vaihtoehtoja katsele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272113
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301543En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1021432- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1401191The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121111Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226945- 155895
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57823Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20789