Niiden lähettäjänä on joku vaippaikää lähestyvä peräkammarin äärifennopappa 73v keskeltä ei mitään, tiettömien taipaleiden lahoamispisteessä olevasta mummonmökistä.
Hymyilyttää nämä uhkausviestit
Heh hee hee
1375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Inte när man har råkat ut för anfall från språkfanatiker,även om det enbart var verbalt den här gången.
Vainoharhaisuus on muuten vakava tauti työeläkeläinen.
Du kunde själv prova på hur det känns att bli nerskälld när du pratar ditt modersmål med ditt lilla barn.
Aivan selvä RKP:n false flag -operaatio:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Lavastettu_hyökkäys
https://fi.wikipedia.org/wiki/Jan_Sundberg
"Vuonna 2013 Yle uutisoi, että Sundbergin tietokoneelta oltiin lähetetty vihaviestejä ruotsinkielisille suomalaisille."
Ei olisi kannattanut Sundbergin vittuilla niille muksuille Freukan rotuopeilla. Muksut tekivät sitten temput sen rotuoppi-kavereille, mitkä sieltä sähköpostilistalta tietysti löytyi.
Tuosta sitten svedupellemedia veti hirveät paniikit ja muksut nauroivat katketakseen.
Lähettikö Sundberg tappouhkauksia tietokoneeltaan? Yksi kohde oli varmaan Bettina.
Onpas tämä merkillistä?
Vad ni ljuger igen..polisen informerade att SUNDBERG INTE var skyldig.Ni kunde läsa YLES nyheter också då när de inte är positiva för fennona.
Kyllä se nyt vain joku sveko false flaggaili. Tämän voi todeta puhtaasti järkeilyllä: Kielivapauden asiaa kyseiset tökeröt uhkaukset eivät edistaneet, mutta kielivapauden kannattajia ne mustasivat. Siispä ainoa mahdollinen motiivi uhkauksille on svekoilla, ja siten uhkauksiin tosiasiallisesti syyllistynytkin taho aivan ilmeinen.
Ei tainnut saada Bettinalta kun tuollalailla avautui?
Kyllähän kaikki tiedot pitäisi kansalaisille kertoa kun kerran näyttävästi tuota juttua mediassa kampanjoitiin.
Motiivi oli varmaan saattaa tietyt suomenkieliset järjestöt syynalaisiksi.
Poliisin on uutisoitu lopettaneen tapauksen tutkinnan:
http://hbl.fi/nyheter/2014-01-14/554266/mordhot-mot-finlandssvenskar-slutgranskat
Olisihan poliisi saanut varmastikin sen vihakirjoittelijan napattua, kun tietokone saatiin selville, mistä nämä viestit olivat kirjoitetut. Tietokoneen loki-tiedostoista olisi saatu aikajana, ja siitä olisi päätelty, keitä siellä Sundbergin tiloissa mahdollisesti pyöri, lienee turvakamerakin? Kumma, että kirjoittelija sai salasanan murrettua?
Mutta sitten tuli stoppi?????
Se oli liikaa kun näkivät turvakamerassa aatelisherran hakkaamassa käteensä, joten tutkinta loppui siihen.