bensiiniaseman vaihto

bensan vaihtaja

olen käyttänyt neste asemia ja bensiininä 98e5. nyt kuitenkin vaihdan teboiliin ja kysyisinkin onko teboilin bensa hyvää, laadukasta?

5

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta miksi?

      Suurin osa Suomen bensasta tulee nesteen jalostamolta, st1/shell tuo jotain ulkomailta ja kukaties teboilkin?

    • Olisit

      maistanut on hyvää

      • maistettu vahingossa

        Joskus kun oon letkulla tyhjentänyt omia tankkeja, niin kerran meni kyllä ihan kunnon hörppy bensaa vielä lyijyllisellä kaudella sisuksiin. Ei tullu mitään muuta, mutta vit.tumainen maku oli pitkään suussa.


    • siis ei

      ollut hyvää

    • 11+10

      Teboilin bensa on niinsanottua "kenguru" bensaa, sitä ei suositella 2-tahtisiin missään tapauksessa ja autoihin vain hätätapauksessa. Huomaat kuinka huonosti palavaa se on viimeistään autoa sammuttaessa, kun auto sammuu vasta muutaman sekunnin kuluttua virta-avaimen käännöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3688
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      20
      1887
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      85
      841
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      807
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      803
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe