Haapavetinen Kangasharju sanoi äsken radiossa

että 3 miljardin sijaan pitäisi säästää 10 miljardia, että Suomi nousisi tolopilleen.
Tulispa saarnaamaan kotipitäjäänsäki että verovaroilla rellestämisen aika on ohi.
10119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

sitäpaitsi tuota 3 miljardiakaan ei ole vielä leikattu

Äänestä

Se säästö tehä haapaveellä? Alotetaan illasta,olis viralta ja persut lakkautetaan ja niille ikuinen kielto valtuustoista.Näin säästetään...

Äänestä
  • haapaveenkö ei tarvi säästää. vain muitten ?
    mitä erinomasta hoopolan nuoriso on teheny, että se ois jotenki etuoiketumpi ko muut ?

    kyllä verovaroilla rellestäminen on ohi. hoopolaki on kaks ketaa jo nostanu veroäyriä. suomi on maailman 6. kovin verottaja- työtätekevät eli veronmaksajat uupuvat jo näieen ilmaisten ,ei -lakisääteisten erityispalveluitten tuottamiseen
    suuriäänisille pikkuryhmille.

    ettäkö te tajua kuinka köyhä kotikuntanna on ?
    lukekaa kunnanlääkärin juttu haapavesi-lehestä.

    Äänestä

varmaanki piävitellään sinunlaistes päässä olevia vikoja ja niiden hoitojen kalleutta.Nuorissa on tulevaisuus ei kitisijöissä jotka ei mitään tee/saa aikaseks.Ajakaa lapsiperheet vaikka nivalaan loppuu kitinät ja rahat.KITOS ILKKA JA JARMO!!!

Äänestä
  • Ihmeelistä että haapaveeltä pitäsi säästää, suomen rahat sitten vaikka eteläeuroopan tukeen, kyllä on persuilla politiikka sekasi!

    Äänestä

  • kaikestavalittajaper kirjoitti:

    Ihmeelistä että haapaveeltä pitäsi säästää, suomen rahat sitten vaikka eteläeuroopan tukeen, kyllä on persuilla politiikka sekasi!

    Haapaveen persupolitiikka täysin sekavaa, eipä olisi uskonu että pitää tuotakin valtionavustusrahaa noin kovasti vastustaa ja valittaa kaikesta, eivät kyllä aja ollenkaan haapavetisten asioita!

    Äänestä

  • pelekuripersuja ovat kirjoitti:

    Haapaveen persupolitiikka täysin sekavaa, eipä olisi uskonu että pitää tuotakin valtionavustusrahaa noin kovasti vastustaa ja valittaa kaikesta, eivät kyllä aja ollenkaan haapavetisten asioita!

    teiltä kun perustelut loppuu, te kehotatte aina muita hoitamaan päätään
    se kertoo kuinka avuttomia ootte keskusteleen asiallisesta asiasa

    kyllä paikkakunnan persut aina tämän palstan "hoopolan kehittäjät" voittaa

    Äänestä

taitaa olla.

Äänestä
  • Joo, tää kangasharju ei oo jääny haapaveelle kaukaloita vaatimaan...

    Äänestä

  • parraat häipyy kirjoitti:

    Joo, tää kangasharju ei oo jääny haapaveelle kaukaloita vaatimaan...

    Kotipaikka uskonnollinen, halli tulee.... :) p..su

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei rahaa halleihin kirjoitti:

että 3 miljardin sijaan pitäisi säästää 10 miljardia, että Suomi nousisi tolopilleen.
Tulispa saarnaamaan kotipitäjäänsäki että verovaroilla rellestämisen aika on ohi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu