Omat säännöt?

Ilmeisesti kaupunginvaltuutettu (kepu) on niin iso kiho Lieksassa, ettei hänen tarvitse jonottaa terveyskeskuksessa alemman kansan tapaan, vaan voi ohittaa vaalikarjan ilman jonotusnumeroita ja mennä jonon ohi asiomaan. Näin Lieksassa tapahtuu.
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisit mennyt perässä ja käännyttänyt takaisin .Tällaista etuilua ei kenenkään tarvitse hyväksyä.Jos olisi kohdalleni sattunut niin en olisi antanut etuilla.

Äänestä

Minä päivänä asia on tapahtunut kun en nyt ole nähnyt juuri kun olen itse jonottanut jo tämän vuoden
Mutta en todella turhaan ole nostanut kissaa myöskään itse pöydälle mutta en ole kyllä valtuutettukaan, mutta sen tiedän että jokaisella on oikeus hyvään hoitoon ja kohteluun.
"Lapsi oli vastaanotolla ja lääkäri katsoi tietokonetta kuvaruutua ja ei huomioinut lasta niin lapsi tuumasi tuo kone taitaa olla sairas kun setä tutkii sitä"
Olen saman asian joskus kokenut ja tuumasin keskussairaalassa ihan johtaville lääkäreille että taidan puhua tämän jälkeen metsän puille ne kuuntelee paremmin sattui samassa huoneessa olevan myös toinen lieksalainen ja ihmetteli asiaa kohdaltani, kun vahvistuin niin en ole enää antanut nenälleni hyppiä kuten en silloinkaan mutta seuraava vaihe oli keskussairaalassa tehdä todella hiljaiseksi kun annettiin väärää lääkettä suoneen ja sydän pysähtyi joten keinoja on monia mutta en jää tässäkään asiassa sanattomaksi mitä voidaan tehdä MK

Äänestä
  • Etuillut kaupunginvaltuutettu ei ollu Markku Korpinen joka siis ei ole edes kaupunginvaltuutettu, joten ota ihan iisisti vaan Markku, sinusta ei ole nyt kyse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuoronumero oli kirjoitti:

Ilmeisesti kaupunginvaltuutettu (kepu) on niin iso kiho Lieksassa, ettei hänen tarvitse jonottaa terveyskeskuksessa alemman kansan tapaan, vaan voi ohittaa vaalikarjan ilman jonotusnumeroita ja mennä jonon ohi asiomaan. Näin Lieksassa tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu