Ilmeisesti kaupunginvaltuutettu (kepu) on niin iso kiho Lieksassa, ettei hänen tarvitse jonottaa terveyskeskuksessa alemman kansan tapaan, vaan voi ohittaa vaalikarjan ilman jonotusnumeroita ja mennä jonon ohi asiomaan. Näin Lieksassa tapahtuu.
Omat säännöt?
Vuoronumero oli
3133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olisit mennyt perässä ja käännyttänyt takaisin .Tällaista etuilua ei kenenkään tarvitse hyväksyä.Jos olisi kohdalleni sattunut niin en olisi antanut etuilla.
Minä päivänä asia on tapahtunut kun en nyt ole nähnyt juuri kun olen itse jonottanut jo tämän vuoden
Mutta en todella turhaan ole nostanut kissaa myöskään itse pöydälle mutta en ole kyllä valtuutettukaan, mutta sen tiedän että jokaisella on oikeus hyvään hoitoon ja kohteluun.
"Lapsi oli vastaanotolla ja lääkäri katsoi tietokonetta kuvaruutua ja ei huomioinut lasta niin lapsi tuumasi tuo kone taitaa olla sairas kun setä tutkii sitä"
Olen saman asian joskus kokenut ja tuumasin keskussairaalassa ihan johtaville lääkäreille että taidan puhua tämän jälkeen metsän puille ne kuuntelee paremmin sattui samassa huoneessa olevan myös toinen lieksalainen ja ihmetteli asiaa kohdaltani, kun vahvistuin niin en ole enää antanut nenälleni hyppiä kuten en silloinkaan mutta seuraava vaihe oli keskussairaalassa tehdä todella hiljaiseksi kun annettiin väärää lääkettä suoneen ja sydän pysähtyi joten keinoja on monia mutta en jää tässäkään asiassa sanattomaksi mitä voidaan tehdä MK
Etuillut kaupunginvaltuutettu ei ollu Markku Korpinen joka siis ei ole edes kaupunginvaltuutettu, joten ota ihan iisisti vaan Markku, sinusta ei ole nyt kyse.