Juha Väätäinen sopisi Keskustaan!

alkoholismi meriitti

Kansanedustaja Juha Väätäisen oikea puolue olisi Suomen Keskusta, jossa runsasta alkoholinkäyttöä on aina arvostettu.

Keskustassahan rattijuoppoustuomiokin on niin kova meriitti, että se pätevöittää henkilön ministeriksi kuten Heikki "MTK" Haaviston ja Tanja Karpelan tapauksista olemme oppineet.

Alkoholisti Ahti Karjalaista Paavo Väyrynen ajoi väen väkisin Keskustan presidenttiehdokkaaksi. Urho Kekkosella oli paha alkoholiongelma jo sotavuosista lähtien ja siksi häntä pidetään Keskustassa jumalana.

Paavo Väyryselläkin alkoholinkäyttö on monta kertaa lähtenyt lapasesta. Kun Väyrynen oli ulkoministeri, hänet piti virallisella Puolan vierailulla lukita hotellihuoneeseen, sillä muuten hän humalaisena olisi aiheuttanut vahinkoa sekä Suomelle että itselleen. Väyrysellä on tapana kännätä niin, että hän putoaa tuolilta. Nykyiset sydänongelmatkin ovat Väyrysellä perua vuosikymmeniä jatkuneesta kosteasta elämästä.

15

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuka oot ?

      Rysssä-ernestoko se siinä ?
      Taas.

      Taitava kynän käyttäjä.

      • Ope Oulusta

        Pankkopoika osasi tähänkin lyhyeen viestiin kyhäillä jo kielioppivirheitä.


    • Kolmiloikkija
      • "- En pysty arvioimaan, mikä on huonossa kunnossa ja mikä hyvässä kunnossa."

        :D


      • isoilla on
        Pystyyn_kuollut kirjoitti:

        "- En pysty arvioimaan, mikä on huonossa kunnossa ja mikä hyvässä kunnossa."

        :D

        Pienpuolue kepu on nykyään niin pieni edustajamäärältään

        ettei sinne ole kertynyt suomalaisen miehen perustyyppejä.


      • JOHTAJA J:LLÄ
        isoilla on kirjoitti:

        Pienpuolue kepu on nykyään niin pieni edustajamäärältään

        ettei sinne ole kertynyt suomalaisen miehen perustyyppejä.

        Kepu on pienin oppositiopuolue.


      • kepun edustajat
        JOHTAJA J:LLÄ kirjoitti:

        Kepu on pienin oppositiopuolue.

        Pienpuolue kepuun ei ole sattunut perinteisiä suomalaisia
        tuurijuoppoja edustajiksi koska kepu arvostaa enemmän
        rikollisuuteen taipumuksia omaavia tyyppejä.


    • näin on näreet.

      Ei yhden illan ottajat ole mitään alkoholisteja. Kekkonen oli aina työkunnossa seuraavana päivänä vaikka oli ryypännyt edellisenä iltana!

      Kyllä sellainen, jonka jäljiltä on 30 tyhjää putelia, paskaa ja pitkää sylkyä hotelli täynnä on oikea alkoholisti.

      Sitten se kyllä krapulassa tekee hullun lailla "töitä" ... jakaa karkkia, mainoslehtisiä ja valehtelee pitkiä päiviä, mutta mitään järjellistä ajatusta ei päässä liiku.

      • Ole tarkempi

        ""Kekkonen oli aina työkunnossa ""


        Taneli Kekkonenko? Eihän hän saanut aina edes vaatteita päälleen. Ja jos tarkoitat Urho Kekkosta, mistä sinä hänen työkuntonsa tiedät? On olemassa kerrossiivoojien kertomuksia kengästä vettä ryyppivästä Kekkosesta, joka kyselee perin omituisia asioita ollakseen työkunnossa. Silloin tapaamisia pruutettiin ja Kekkosen sanottiin olevan sairastunut, tai joutuvansa hoitamaan kiireellisiä paperitöitä.


      • Faktaa pukkaa

        Tässä annat väärän todistuksen Urho Kekkosesta. Kekkosen Neuvostoliiton matkoilla kävi monta kertaa niin, että Kekkonen ei vahvan humalatilan vuoksi pystynyt hoitamaan virkatehtäviään. Tästä ovat kertoneet mm. Kekkosen adjutantit ja monet muut matkoille osallistuneet.


      • Faktaa pukkaa kirjoitti:

        Tässä annat väärän todistuksen Urho Kekkosesta. Kekkosen Neuvostoliiton matkoilla kävi monta kertaa niin, että Kekkonen ei vahvan humalatilan vuoksi pystynyt hoitamaan virkatehtäviään. Tästä ovat kertoneet mm. Kekkosen adjutantit ja monet muut matkoille osallistuneet.

        Aivan oikein.

        Tässä on videokuvaa Kekkosesta palaamassa eräältä Neuvostoliiton retkeltään yhdessä Karjalaisen kanssa. Ei selvästikään ole nautittu vain kansalaisluottamusta...

        http://www.youtube.com/watch?v=pDtfTRkNzb8


    • pol.t.

      Kepu on juoppojen puolue, joten Väätäisen puolue on kepu.

    • kaksi marjaa

      Julma-Juha sopisi Törky-Juha Sipilän aisapariksi.

    • JOHTAJA J:LLÄ

      Juha Väätäinen on seuraava Keskustan puheenjohtaja. Juha Sipilä saa kohta kenkää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      273
      45804
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      50
      11430
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      233
      11028
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9820
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8658
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      285
      6718
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3405
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      1
      3197
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3103
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      2963
    Aihe