Meillä on myös oma kaasuputkiasiamies. Ja sillä vaimo. Miettikää ny kahesti, ketä äänestätte.
Vai onko demareiata taas tehty Venåjän käsikassara, kuten 1918?
http://m.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014042918253851_uk.shtml
Vai onko demareiata taas tehty Venåjän käsikassara, kuten 1918?
http://m.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014042918253851_uk.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei vaan Suomesta koetetaan taas tehdä Kokoomuksen ajamana, Naton etuvartioasemaa Venäjän kupeeseen.
Ei Natolle, Ei pakotteille !!
Demareissa enemmänkin desantteja?
Tollasta sinunlaista munatonta lerppapersettä eivät huoli.. uusi barbarossa Obamalla kiikarissa!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Juorut ja huhut hiertävät vielä Halosta/1135218563632
miksi halonen niin koki tavattoman helpottavaksi, että tarkistettiin hänen pitäneen tuon vappupuheensa sisätiloissa, eikä Hakaniemen torilla!
Miksi totuus ei saisi tulla esiin?
SAK:n aktiivinen juristi Tarja Halonen piti Vappuna 1976 SAK:n pääjuhlassa puheen, - ei torilla eikä Mäntymäellä vaan sisätiloissa illalla -, josta on paljon taitettu peistä.
Puheen teema "Oikotie sosialismiin - liittykäämme Neuvostoliittoon" ei ollut mitenkään ennen kuulumaton aihe hänen julkisssa esiintymisssään noina aikoina, olihan hän erityisen kunnostautunut keulakuvana Taistolaisten ja Stalinisti-kommunistien tunnetuimpiin kuulvana henkilönä esintyen tiivisti yhdessä silloisten kumppaneittensa Pirkko Saision ja vuoroon Erkki Tuomiojan kanssa.
Joukossa oli aina kukana monia muita yhteiskuntamme tämäpäivän silmäätekeviä. joista lähes jokainen on siirtynyt SDP:n kannatajaksi häveliäästi taustalle työntäen nuoruutensa rajun mellakoinnin Marxin, Engellsin, Leninin ja Stalinin nimiin sosialismin ja kommunismuksen maailmanvallankumouksen tulemisen puolesta.
Silloin he vannoivat aggressiivisesti uhoten yhteiskunnallista vallankumoustaan.