Vem skriver de mest språrasistiska inläggen på den här debatten ?
Gallup.
nyfiken
2692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Raipu
PÅ min lista Niin _ nol.
Herr ÅÅÅÅÅÅÅ, även om hans skrivkunskaper inte är mycket att hänga i julgranen.
Sivistys poistaa rasismin!
Ilmeisesti ihan kaikki Suomessa eivät vielä tiedä tai ymmärrä sitä, että SFP vaatii Suomeen "vahvaa ruotsalaisuutta" ja "elävää kaksikielisyyttä". Lisäksi heidän mielestään miekalla istutettu ruotsi on "toinen kotimainen".
Oletan tietenkin niin, että he haluaisivat suomi-ruotsi kaksikielisyyttä, eivätkä järkevää suomi-englanti kaksikielisyyttä - tosin jälkimmäinen toimiikin jo.
Suomi-ruotsi kaksikielisyyttä ei ole saatu aikaiseksi huolimatta väkevästä 700-vuotisesta yrityksestä, olisiko siitä jo toivo mennyt?
Tämän erittäin vahvan ruotsalaisuuden mukaisesti SFP, heidän ministerinsä ja kansanedustajansa, sekä koko Suomen ruotsalainen media uhkailevat lapsia ja nuoria mm. sillä, etteivät he, eivätkä myöskään nämä, saisi töitä ilman pakkoruotsia!
Tästä on selkeitä esimerkkejä pilvin pimein.
Nyt haluaisinkin tietää sen, että onko tuo harvinaisen raaka toiminta suomalaisia lapsia ja nuoria kohtaan laillista vai laitonta uhkailua?
Jos se on laitonta uhkailua, niin eikö se ole tullut vielä poliisin tietoon? Jos se on jo tullut heidän tietoonsa, niin missä vaiheessa tutkinta on?
Jos se kuitenkin on laillista uhkailua, niin kuka suojeleisi suomalaisia lapsia ja nuoria tuolta järjettömältä toiminnalta? Sillä SFP:n, Folktingin sekä kaikkien Suomen ruotsalaisten medioiden harjoittama raaka propaganda avuttomia lapsia ja nuoria kohtaan saa ilmeisestikin aikaiseksi arvaamatonta tuhoa!
Lienee useimmille suomalaisille varsin selvää, että oli tuo Suomen ruotsalaisten harrastama toiminta sitten laitonta tai laillista Suomen mieltä vailla olevan (kieli)politiikan mukaan, niin joka ikisessä normaalia länsimaista oikeuskäytäntöä harjoittavassa maassa se olisi vihon viimeisen härskiä ja ilman muuta siitä joutuisi vastaamaan oikeudessa!
Kuka siis puolustaisi ja auttaisi suomalaisia lapsia ja nuoria kun siihen ei Suomen valtiokaan näytä pystyvän?
Joko YLE on SVT?
HS = Röyhkeää lehtimiestaidottomuutta!
Iltalehti nyt = Pakkoruotsi aina!
Olen allerginen Närpiön tomaateille.
Sanonpa vielä yhden asian: Ahvenanmaa
Vem skall hjälpa de här stackars svenskspråkiga barnen som med våld tvingas att läsa finska. Det finns ingen lag som säger att man MÅSTE TALA FINSKA I FINLAND.psykiskt våld mot våra oskyldiga barn.
Den här "översättningsbyran ",man han har varit osynlig den senaste tide.
"Vem skall hjälpa de här stackars svenskspråkiga barnen som med våld tvingas att läsa finska."
Lastenne pakkosuomeen on syyllinen teidän RKP:nne, kuten se on syyllinen pakkoruotsiinkin. Kiristämällä se hankki molemmat tämän maan ongelmaksi.
Siispä avun saatte RKP:ltänne. Sinä päivänä, kun RKP lakkaa vaatimasta pakkoruotsia, poistuu myös lapsiparoiltanne pakkosuomi.
...
Min kandidat är nog ÅÅÅÅÅÅ.
Jag tror att ÅÅÅ och NOLLAN är samma person.
Det är nog svårt att säga. Ska man ge betyg åt språkrasismen kvalitet eller kvantitet? Det är ju också svårt att säga hur många skribenter det egentligen finns här. Det kan ju hända att en pensionär står bakom 90 procent av texterna.
Kvantiteten gäller nog på den här spalten.
-Ankdam, rautaako? jne. jne. Ylipäätään ruotsinkieliset suurimmaksi osaksi.
Alla har rätt till sin åsikt.Niin _ nol är min kandidat.
1. Raipu
2. Niin_Nolo
3, Hörhö hoitoon!
4. Tala kaikkine salanimineen
5. Minä itse
Vem är Raipu ?
Nimimerkkini sieppari esiintyy tuossa edellä tällä tuotoksellaan: "Nettisuom. (-fenno) 3.5.2014 09:48 1. Raipu 2. Niin_Nolo 3, Hörhö hoitoon! 4. Tala kaikkine salanimineen 5. Minä itse"
AHA .....
RAIPUKIN OLI EDUSKUNTAVAALEISSA 2007 EHDOKKAANA.
Raimo Puisto sai melkein yhtä paljon ääniä (125) Uudeltamaalta kuin Heikki Tala (334) ja sijoittui koko maan tilastossa sijalle 1.556 Talan ollessa 1.170.
Raipu on perussuomalainen
Mutta niin on Talakin. Tasapeli .
.-
Kirjoittanut: raipu 23.2.2007 klo 19.39
Kirjoita tänne CV:si ja koirasi nimi. Monennessako sukupolvessa olet homo?
.-
Kirjoittanut: raipu 15.2.2007 klo 11.06
Mitähän jos ryömisit takaisin äitisi kohtuun.
-ellet keksi mitää uutta vittuilun aihetta - äitisi vitusta löydät.
Tack för information,men nu hat Raipu inte varit aktuell på många år ? Såvida han inte har bytt namn ?
Nääi!
Raipu är alttid raipu, dåren är dåren och tala är tala.
HUUSIANNA,men kanske han också är en av Niin _ nols alias ?
Nimimerkkini varastaja esiintyy tällä päivämäärällä ja kellonlyämällä tuossa edellä: "Nettisuom. (-fenno) 3.5.2014 12:24"
Muuten ole sitä mieltä, että englannin ja pakkoruotsin tilalla on satakertaa parempi kieltenopetuksen systeemi, jossa eglannin lisäksi on mahdollista opiskella pakkoruotsin sijasta joko joko saksaa, ranskaa, espanjaa, venäjää, ruotsia (toistan: RUOTSIA), viroa, kiinaa tai joitain muuta kunnan tarjolla pitämää kieltä.
Lisään vielä: törkykieliset ja törkyjen toistajat, olkootpa nettifennoja tai nettisvekoja, voisivat välttää alatyylisyyttä näissä ympyröissä.
Herr TALA är ETTA.
Tala,ÅÅÅÅ och NIIN _NOL.
Tala är så urladdad redan.