Joh. 20:23
Joiden synnit te anteeksi annatte, niille ne ovat anteeksi annetut; joiden synnit te pidätätte, niille ne ovat pidätetyt."
Rinnakkaisviitteet
Matt. 16:19 Minä olen antava sinulle taivasten valtakunnan avaimet, ja minkä sinä sidot maan päällä, se on oleva sidottu taivaissa, ja minkä sinä päästät maan päällä, se on oleva päästetty taivaissa.
Matt. 18:18 Totisesti minä sanon teille: kaikki, minkä te sidotte maan päällä, on oleva sidottu taivaassa, ja kaikki, minkä te päästätte maan päällä, on oleva päästetty taivaassa.
Lestadiolaiset mielellään vetoavat edellä mainittuihin Raamatunkohtiin, mutta Raamatussa ei sanota että tuota oikeutta olisi annettu yksin vanhoillislestadilaisille, tai ollenkaan millekään lahkolaisille.
Joiden synnit te anteeksi annatte..
7
353
Vastaukset
- ent. hellarimies
Eikö sullakaan aikuinen mies ole muuta tekemistä kuin vehata noitten satujen kanssa? Onko sinulla myös kivikautiset leikkikalut, hakku yms?
- Sadut satuina
Tuo tyyppi jaksaa naurattaa palstalaisia omituisilla höpinöillään.
- Oletko.
sinäkin entinen linnahellari? Kun sait armahduksen, uskokin jäi..
- Entisellä
hellarimiehellä ei taida olla kaikki muumit laaksossa, sillä eihän kivikaudella voinut olla hakkuja.
- Yäk!
Avaaja = homo mikä homo.
- kjhgfd
Rikollisella kristinuskolla ei todellakaan ole Jeesuksen perustamia seurakuntia. Niiden seurakuntien perustaja olivat Paavali ja hänen aikaiset hallitsijat.
Evankeliumit eivät kuulu raamattuun, ne ovat Jeesuksen omille opetuslapsilleen antamia, Lait ja opit.
Nk. uusi testamentti kirjoitettiin Jeesuksen ylösnousemisen jälkeen, mm saatanaa palvelleen Paavalin ja sen oppikunnan toimesta ja siten uutta testamenttia tulee kutsua "Paavalin testamentiksi" tai/ja rikollisen "miekkasivistyksen oppia."
1.Korinttolaiskirje:
15:9 Sillä minä olen apostoleista halvin enkä ole sen arvoinen, että minua apostoliksi kutsutaan, koska olen vainonnut Jumalan seurakuntaa.
Tapatti mm tämän Jeesusta seuranneen kilpailijansa:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pyhä_Stefanos
2 Korinttolaiskirje 12:
7 Ja etten niin erinomaisten ilmestysten tähden ylpeilisi, on minulle annettu lihaani pistin, saatanan enkeli, rusikoimaan minua, etten ylpeilisi.
8 Tämän tähden olen kolmesti rukoillut Herraa, että se erkanisi minusta.
Paavali ei raamatun mukaan eroa saatanasta saanut joten ne rikollisen kristinuskon seurakunnatkin.... niinpä niin!!! Ei ole syntiä hyvä ystävä, on vain tapahtumia joista eri ihmisillä on eri mielikuvia. Ja miten vahvoja eri mielikuvat ovat johtuu miten vapaa ihminen on, miten ihminen on päässyt irti omista estoista ja rajoituksistaan joita häneen on syötetty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi362749Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs122537100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es372258Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks201861Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa511535Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo351528- 381463
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä251353- 241148
- 231097