Onko kenelläkään ollut

epätoivoisia ajatuksia rakkauden vuoksi?
5129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuntuuko sinusta pahalta ,voisit puhua niistä?

Äänestä

Oli kerran. Pääsi yllättämään heikkona hetkenä. Olin pahasti rikki jo valmiiksi.
Sitten tuli paha pettymys ja itsetuhoinen ajatus iski. Onneksi se jäi ajatus asteelle.
Opetti sen ettei pidä yrittää mitään ennen kuin on valmis kestämään myös pettymykset. En syytä toista osapuolta siitä vaikak hän lupaustaan ei pitänyt.
Itse yritän lupaukset kyllä pitää jos suinkin mahdollista. Siksi se kai niin paha isku olikin kun odottaa että joku toinen toimisi samoin kun itse. Väärä luulo koska joillekin ihmisille lupaukset ei merkitse mitään. Onneksi olen jo toipunut ja nyt henkisesti vahvempana voin jo kohdata myös pettymyksiä.

Äänestä
  • Tsemppiä! Mut muista,et jos jotain lupausta joltain oot täällä ikävä-palstalla ollut saavinesi, siihen ei oo luottamista. Täällä ei voi tietää kuka on minkäkin viestin takana. Ja harhaanjohtajia pahansuopia riittää. Pidä siis varasi!

    Äänestä

Joo Mutta puhuminen niistä ei auta asiaa.

Äänestä
  • Itse uskon puhumisen voimaan. En voisi ajatella itselleni miestä, joka ei esim. osaisi / pystyisi / kykenisi puhumaan tunteistaan -

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


todella kirjoitti:

epätoivoisia ajatuksia rakkauden vuoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu