Normaali Glamourshow
Real Glamour
42701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Olisikin hupaisaa kun tulisivat ulkomailta tekemään matkailuohjelmaa suomen ihmeistä. Kyllä varmaan leuat loksahtaisivat kun näkisivät suomiversion Las Vegas tyylisestä glamourshowsta.
Epäselvä transu istuu tuolilla ja nykii kivespussit vilkkuen raajojaan kuin kaatumatautinen ja käymistilassa olevalta ulostekiljutynnyriltä haiseva ja näyttävä kulahtanut pulimummo ulisee sanan sieltä ja toisen täältä hampaattomasta suustaan ripulisissa stringeissä ja muissa pelastusarmeijan joulupatojen tammialesta ostetuissa ryysyissä välillä maksaläikkäisiä tissejään vilautellen.
Eipä tarvitsisi paljoa turisteja suomeen sen ohjelman jälkeen odotella.
Kommentissasi on pointtia. Glamourshow pääsisi ehkä myös postimerkkiin niin kuin ovat päässeet Eukonkanto, Suopotkupallo, Tom of Finland ja jotkut muutkin suomalaiskansalliset erikoisuudet.
Nyt purskahti juomat näppikselle :D Ehkä jossain Japanin kinkypiireissä toi voisi olla kovakin juttu.
Kuva postimerkkiin (Lempäälän Villihanhi-ravintolasta 18.8.13):
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q85/s720x720/1146615_10201650881570909_503083458_n.jpg
Mitähän Tunkki pitää epänormaalina glamourshowna? Pelkästään naisia näyttävissä asuissa, koreografian tahdissa eroottisesti tanssien?
Olisiko se tunkille epänormaalia jos näkymätön enkelibändi muuttuisi näkyväksi?
Tuo olisi jo paranormaalia.
Bändi on ki yhä Helsingin lentokentällä, jonne Tuksu unohti sen huhtikuun -14 lopulla.
Koska pääsee näkemään taas glamouri showta?
Keikkakalenteri:
* La 17.5. Yksityiskeikka
* Pe 18. - La 19.7. Keikat Torniossa ja Rovaniemellä.
Pitääpä lähteä kesällä lappiin katsomaan kun Penna istuu munasillaan tuolilla ja Tuksu laulaa makeita tanssibiisejä hampaaton suu rankkitynnyriltä lemuten.
Tuksu ja Suohirviö valmiina keikkaan Lieksassa huhtikuussa 2014:
http://aijaa.com/59jGNk
Suohirviön soidintanssi Totemissa 15.11.13 yöllä, kesto 2 minuuttia:
http://www.youtube.com/watch?v=rB2i8-i5xY0
Vessakuva Bar Baanan (13.8.13) Dolls-joukkueesta. Suohirviö, Tuksu ja Lampiska:
http://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/PetriJohanna-ja-Jani-lahdossa-keikalle/1017460
Keikkakalenteri, kesä 2014:
* La 28.6. Ravintola Wäkä, Tohmajärvi.
* Pe 18.7. Tornio
* La 19.7. Rovaniemi
* Pe 8.8. Yllätysten yö, Hämeenlinnan Elomessut.
Ravintola Wäkä tiedotti: ”LA 28.6 WÄKÄN VIRALLISET PÄÄTTÄJÄISET.
TUKSU. JOHANNA TUKIAINEN Viihdyttää varmasti yleisönsä.
Varaa jo nyt kalenteriinsi tämä ilta. Lippuja ennakkoon GT Huoltoasemalta.”
Ravintola lopettaa tuohon päivään, viimeinen yö. Pisnes ei kannattanut.
Tuksu Facessa 17.6.14: ”Tämö on julistemateriaalia Johanna Tukiainen keikkojani varten! Keikkatarjoukset: johanna¤dollsdancers:fi. Keikoissani on tottakai hyvän maun mukaan myös erotiikkaa mukana, esim. Cocoa ja Pamela Andersonia ihaillaan maailmalla :)”
Kuva: http://aijaa.com/HZuIh2
Tuksutin 17.6.14: ”Tämä tyyli toimii tosin Jenkeissä tietyissä osavaltioissa kaikkein parhaiten.” Kuva: http://aijaa.com/OQQKpk
Tuksun myynti-ilmoitus itsestään17.6.14: ”Ja tässä hyvät herrat on kunnon NAINEN! :) Suuret rinnat, naisellinen tyyli, näyttävä ja pitkä ja paksu tukka, minihame ja korkokengät, viressäni ihana pikkukoirani Bella!
Tuksu peilikuvassa: ”Rusketus kaunistaa ihan jokaista ihmistä, se on tosiasia se! Olen ain pitänyt kaikesta kimaltavasta ja glamourista kuten Julia piti, joten tykkään myös meikistä, joissa on bling blingiä! :)” Kuva: http://aijaa.com/6wvB41
Tuksu peilikuvassa: ”En ole narsisti, mutta tiedän olevani hyvännäköinen, joten mua on ihan turha haukkua! Oman kansan pitäisi pitää yhtä, ja oman maan naista pitäisi kehua ja nostattaa ylöspäin, mutta ilmeisesti Suomessa tämä ei toimi! Vaihdan tukkani syksyllä takaisin kirkkaan blondiksi! :)” Kuva: http://aijaa.com/M1UupN
Infoa 17.6.14: "Juhannus on varattu, sekä 27.6 ja 28.6, molemmat keikat silloin Joensuun lähellä. Varattu myös 17.7-19.7, silloin olen esiintymässä sekä Torniossa että Rovaniemellä ja mukaani tulee Henna Kalinainen juontamaan ja vedämme myös yhdessä erotiikkaan liittyvää kilpailua! :)"
Tuksu raportoi Facessa 18.6.14: “Johanna Tukiainen Show keikkatilaukset: johanna¤dollsdancers:fi. Myös Henna Kalinainen on mahdollista tilata mukaani juontajakseni.
Seuraavat keikkapäivät ovat varattuja: 27.6, 28.6, 17.7-20.7 (keikat 17.7 ja 18.7 Rovaniemellä ja Torniossa) , olen 100% keikkakunnossa ja esitän nykyisin keikoillani osittain myös gospelia vakavien kokemusteni jälkeen sekä Julian kunniaksi. Tarvitsisimme Hennan kanssa majoituksen Rovaniemeltä su-ma väliselle yölle 19.7-20.7, ottakaa yhteyttä minuun jotka voisitte auttaa asiassa!”
Tuksu määritteli 18.6.14:
”Kaikkien kokemusteni jälkeen myös minä olen muuttanut keikkaohjelmistoani vahvasti hengellisempään suuntaan, vaikka en suoranaisesti gospelia laulakaan, paitsi Alexandra Burken "Hallelujah." Myös minä koen Jumalan voimakkaasi läsnäolevana ja persoonana ja hän koskettaa konkreettisesti ihmisiä. Julia näki valkoisen kyyhkysen keskellä olohuonetta ollessaan Tukholmassa eräässä rukousillassa yksityiskodissa (siitä oli tehty juttu City lehteen myös, jonka koin osittain pilkkaavana.)”
Miten nää kaikki julkkissekakäyttäjät näkevät ja kokevat niin paljon kaikkea hienoa ja hengelistä mistä tavalliset tallaajat voivat vain haaveilla.
Keikkakalenteri, kesä 2014:
* Pe 27.6. ??
* La 28.6. Ravintola Wäkä, Tohmajärvi.
* Pe 18.7. Rovaniemi
* La 19.7. Tornio, Twin City Festivals
* Pe 8.8. Yllätysten yö, Hämeenlinnan Elomessut.
”Pe 27.6 esiintymässä JOHANNA TUKIAINEN!! http://aijaa.com/Ar789e
Alkaen noin klo 24.00. Avoinna 16-03. Liput 8€. Tervetuloa!”
Saitti: http://joensuunkammari.fi/
Ravintolan Face 18.6.14: ”Tervetuloa hakemaan ennakkoliput 8€ TUKSUUN. GT:ltä tai Wäkästä. LA 28.6 WÄKÄN VIRALLISET PÄÄTTÄJÄISET.
Menosta vastaa Johanna Tukiainen sekä DJ.”
Tuksun infosi Facessa 18.6.14:
”Johanna Tukiainen Show keikat seuraavissa paikoissa myyty: 27.6.2014 ravintola Kammari, Joensuu. 28.6.2014 Tohmajärvi, ravintola Wäkä.
Juhannus varattu mökkilomailuun ystävieni luona.
17.7.2014 Tornio jossa mukanani juontajani Henna Kalinainen sekä 18.7.2014 Rovaniemi. Voimme tehdä Hennan kanssa keikan su-ma välisenä iltana/yönä 19.7-20.7 Rovaniemellä jossain paikallisessa ravintolassa, ottakaahan yhteyttä! :)
8.8.2014 varattu. Ja ennen 17.7.2014 olen näillä näkymin menossa Vaasaan, josta otan mielellään keikkaa vastaan! Uusia upeita esiintymisasuja, multa löytyy seksikkäistä BabyDoll tyylisistä vaatteista upeisiin iltapukuihin asti kaikkea, nyt vaan keikkatarjouksia tulemaan! Ravintolakeikkojen lisäksi esim. yritystapahtumat, polttarit, synttärit jne. onnistuvat. johanna¤dollsdancers:fi”
Hymy raportoi 19.6.14:
”Nämä suomalaiset kohumimmit ovat tehneet sovun: Nyt yhteistöitä!
Kaksi suomalaista kohuneitokaista, Johanna Tukiainen ja Henna Kalinainen, ovat olleet niinkin läheisissä väleissä, että Hennan piti toimia aikoinaan Tuksun morsiusneitona hänen Lapin-häissään. Henna ei kuitenkaan päässyt sattuneesta syystä paikalle.
Naiset eivät ole olleet vähään aikaan tekemisissä toistensa kanssa ja sanan säilä on viuhunut myös sosiaalisessa mediassa.
Nyt epäsopu tiettävästi on historiaa, sillä naiset tekevät yhteistyötä - mikäli Tukiaisen päivitykseen on uskominen. Hän mainostaa Kalinaisen toimivan juontajana hänen keikoillaan. Pari on lähdössä Lapin-rundille esiintymään.”
Artikkeli: http://www.hymy.fi/uutiset/nama-suomalaiset-kohumimmit-ovat-tehneet-sovun-nyt-yhteistoita
Tuksuttimesta 18.6. ”Johanna Tukiainen Showkeikkaa pukkaa, lukekaa alla olevasta statuksestani tähän asti myydyt keikkani! :) Lisää vaan tilailemaan, teen myös mm. yritystilaisuuksia, polttareita, synttäreitä jne.
Vaatteitani en myykään koska olen alkanut laihtumaan ja aionkin käyttää niitä itse kun ovat hyvin kalliita ja ympäri maailmaa hankittuja! :)”
Tuksu etsi Facessa 9.6.14: ”Itseasiassa etsin näitä kaikkia:
- Luotettavaa ja turvallista miestä tositarkoituksella
- Luotettavaa ja ammattitaitoista keikkamyyjää (ei näätää!!!!)
- Uusia tanssijoita ja juontajia keikoilleni.
Kaikki tiedustelut: johanna¤dollsdancers:fi, eikä piloja kiitos, olen ihan tarpeeksi saanut kestää jo kaikkea!”
Herutuskuva 17.6.14: ”Tämä tyyli toimii tosin Jenkeissä tietyissä osavaltioissa kaikkein parhaiten.” Kuva: http://aijaa.com/OQQKpk
Tuksu Facessa 17.6.14: “T-paita Miamista, minihame Lou Lou liikkeestä, kaulakoru Barbie Collection Tarina Tarantino, lettikampaus Juha Immonen (jota en todellakaan ole lyönyt, haloo!!!!!), neonpinkit kynnet, huulipuna Gaya, puanviini Amarone. Eiköhän siinä tarpeeksi infoa! :)” “I Have Gotta Killer Pussy.” http://aijaa.com/HfHtOL
Tuksun myynti-ilmoitus itsestään (17.6.14): ”Ja tässä hyvät herrat on kunnon NAINEN! :) Suuret rinnat, naisellinen tyyli, näyttävä ja pitkä ja paksu tukka, minihame ja korkokengät, viressäni ihana pikkukoirani Bella!
Niin söttii.
Isä Tuhnusteri.
Huomio Pohjois-Karjala;
Tuksu on tulossa sinne vimmaisena! Näin hän kertoi Juhannuksena (21.6.):
”Mua lohduttaa että ulkona on kylmä, ja ensi viikon keikkani saavat korvata tän pilalle menneen juhannuksen. Tykkään matkustaa myös Suomen sisällä ja nähdä uusia paikkoja! Joten tervetuloa kaikki 27.6 Kammari nimiseen ravintolaan Joensuuhun ja 28.6 Tohmajärvelle ravintola Wäkään!!”
Vaarailmoitus alueelle on paikallaan.
Kyllä, nyt on ilmoitettava Radio Suomeen, että kaikki muut ohjelmat pitää keskeyttää vaarailmoituksen takia!! Vaara ohi- merkki tulee sitten joskus loppukesästä, kunhan Tunkki kerää luunsa takasin tsadiin...
Juu, on kyllä uhonnut muuttavansa ulkomaille.