EUROVAALIT...

lähestyy, äänestän PS:ää tai IPU:a, muista puolueista ei löydy sopivaa ehdokasta.
199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin ELÄKELÄISTEN pitäisi viimeinkin tajuta köyhienkusettajahallituksen TÖRKEÄN, palkanjatkona olevan työeläkkeen jo muutenkin surkean indeksisidonnaisuuden edelleen LEIKKAAMISEN jälkeen, että omille kintuillee kuseksimista on enää äänestää AINOATAKAAN NYKYHALLITUSPUOLUETTA, eikä varsinkaan sdp:tä. Muistakaa myös, ettei kepulaisetkaan mitään kohennusta eläkkeiden surkeaan indeksisidonnaisuuteen tuo, KOSKA MYÖS KEPULAISET OVAT AINA ÄÄNESTÄNEET VASTAAN HUONON ELÄKEINDEKSIN PARANTAMISTA. Eurovaaleissa kannattaa ehdottomasti ännestää, ja puoluetta, joka vastustaa elintasopakolaisten kärräämistä "kelatyöläisiksi hautaan asti", eli Perussuom,alaisia ja Ipua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


abc2 kirjoitti:

lähestyy, äänestän PS:ää tai IPU:a, muista puolueista ei löydy sopivaa ehdokasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu