jäähaalihanke synnyttää useita rikosilmoituksia siihen

käytösten osalta.
Valtuuston puheenjohtajat riuttanen ja rantakangas ovat tutkinnassa valehteluista valtuuston kokouksessa .
Tuoreimpana nimen väärennökset jäähalliadressiin.
Tuskin nämä tähän jää ?
6123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarttis . On menny pahaksi tämä jäähallin puuhailu.

Äänestä

tästähän saa sellaisen kuvan et riuttanen ja rantakangas ois nimen väärenökset tehnyt adressiin.

Äänestä
  • kinnat valmistuu ?

    Äänestä

On se kiva lukea miten täällää punikkeja viduttaa! :D

Äänestä
  • nehän on kepuleja ?

    Äänestä

adressista ,
johon kaikenlaista nimeä sössitään , jäähallituhon muistolle seuraakaan ?
Rikosilmoitus on jo tehty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liittyvien väärin- kirjoitti:

käytösten osalta.
Valtuuston puheenjohtajat riuttanen ja rantakangas ovat tutkinnassa valehteluista valtuuston kokouksessa .
Tuoreimpana nimen väärennökset jäähalliadressiin.
Tuskin nämä tähän jää ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu