ja onko jokin paikka josta olet kuullut huonoa?
Medilaser vai Eiran Sairaala ? Linssileikkaus kyseessä
7
580
Vastaukset
- Tuossa ne melkein on
Noi molemmat. Jos joku kerää vaan nuppilukua niin et todellakaan saa ammattiarviota tilanteestaai vaan joku temppu hyvin kevyin indikaatioin tai raskain riskein kyllä tehdään. Ja todella erikoisia temppuja noissa tehty.
Jokainen paikka joka mainostaa viisinumeroisia lukuja on kartettava. Tuolla vihjeellä ne kaksi paikkaa erottuvat. Ihme, ettei järjestelmä ole poiminut niitä pois.- Laasoska
Molemmat hyviä varmaan. Kokeneet silmäkirurgit.
- epäluotettavaa
Laasoska kirjoitti:
Molemmat hyviä varmaan. Kokeneet silmäkirurgit.
Mitä on kokemus? Paljon ännää ja joukossa surkeiden etukäteisarvioiden aiheuttamia invaliditeetteja?
Toinen on ainakin töysin epäluotettava paikka. Yhtäkään sukulaista en uskaltaisi laittaa sinne arvioon että voisko jotain tehdä. Varmasti tehdään oli järkeä tai ei ja taas lisää ännää. Ja netti suosittelee kun on taas kokeneempi.
Älkää menkö vikaan ja helppoon markkina-ansaan. - rillirape
epäluotettavaa kirjoitti:
Mitä on kokemus? Paljon ännää ja joukossa surkeiden etukäteisarvioiden aiheuttamia invaliditeetteja?
Toinen on ainakin töysin epäluotettava paikka. Yhtäkään sukulaista en uskaltaisi laittaa sinne arvioon että voisko jotain tehdä. Varmasti tehdään oli järkeä tai ei ja taas lisää ännää. Ja netti suosittelee kun on taas kokeneempi.
Älkää menkö vikaan ja helppoon markkina-ansaan.Edelliselle: Miten Tilkan sairaala? Sielläkin tehdään linssileikkauksia. Mihin paikkaan uskaltaisit laittaa sukulaiset? Itseänikin epäilyttää tuo toinen paikka jostain syystä, en vaan tiedä mikä siinä tökkii. Siksi lähdin kyselemään.
- suppusuu.
rillirape kirjoitti:
Edelliselle: Miten Tilkan sairaala? Sielläkin tehdään linssileikkauksia. Mihin paikkaan uskaltaisit laittaa sukulaiset? Itseänikin epäilyttää tuo toinen paikka jostain syystä, en vaan tiedä mikä siinä tökkii. Siksi lähdin kyselemään.
Joka taloon mahtuu tietysti monenlaisia tekijöitä, jotkut talot täynnä mätiä ja joissakin vain iso tai pieni osa.
Jatkaisin sinuna etsimistä. Jos ymmärrät mitä tarkoitan. Nimiä ei oikein saisi sanoa, mutta krhm joissakin esille tulleissa on joitakin vältettäviä.
Näyttää siltä, että asiantuntevimmat paikat pitävät itsestään vähiten meteliä.
- bongo1+++
eiran sairaala paras
- Anonyymi
Minulle Eiran Sairaalassa tehty moniteholinssileikkaus maaliskuussa 2020 enkä keksi mitään huonoa kokemuksesta. Tutkimukset, riskien läpikäynti, toteutus, jälkiseuranta ja lopputulos. Itse valitsin sen perusteella, mistä olin kuullut hyvää ja kuka on tehnyt toimenpiteitä paljon. Luotan rutiiniin. Menisin uudestaan ja suosittelen kysyvälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024517Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743831298- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091042Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna85931Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11862- 64856
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826