Kertokaapa te viisaat. Miksi haapaveden vanhaa jäähallia ei voi säilyttää. Eikö sille olisi mitään käyttöä. Itse näkisin sille paljonkin hyötykäyttöä. Esim. Markkina ja kesäurheilulajien harjoittelu paikkana. Esim jalkapallo. Jotenkin tuntuu että ajattelu olisi paikallaan. Valtuutetut hoi missä yhteinen neuvottelutaito on. Eikö olisi suotavaa, kaivaa se me henki esiin. Tämä typerä poliittinen kädenvääntö ei johda hyvinvointiin. Hyödynnetään olemassa olevat voimavarat ja rakennetaan se uusi halli. Jos yhteinen rahakirstu antaa siihen mahdollisuuden.Faktoja poytään eikä mitään musta tuntuu mutinoita.
HYVÄÄ VAPPUA HAAPAVETISET!
HYVÄÄ VAPPUA HAAPAVETISET!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikä rötiskö, miksi se pitäisi säilyttää. Ei em. perusteilla kuitenkaan.
Ei enää uusi . Mutta voisi käyttää muuhun. Pelkkä rötiskö ei tee siitä käyttökelvotonta. Lisää kommentteja.
Hyvä idea sinäsä, mutta perusS:ät vasemmiston säestyksellä on tehnyt haapavedellä yhteistyön ja yhteisten kaupunilaisten asioiden hoidon mahdottomaksi. Ollaan liian paljon henkilökemioiden armoilla, ei ole kykyä erottaa se työ mihin on valittu ja äänet saanut, hoitamaan paikkakunnan asioita. Mielummin kunnallistyön kautta hoidetaan omia mieltymyksiä ja omaa pahoinvointia.
nikille älktstaase.
etkö sinä tiedä kunnallis laista yhtäänmitään, ymmärrätkö sinä polonen edes lukemaasi, vai elätkö kepujen kanssa samassa kastissa? kun et näytä ymmärtävän oikeata ja väärää , puhumattakaan vilpillisestä toiminnasta.
sitä vanhan säillyttämistä on valtuuston ja hallituksen puheenjohtajille ja kaikkille valtuutetuille esitetty jatkuasti ja perusteltu monella eri toimilla miten sitä voi kääytää, mutta kun keskusta on suuriin päättjä ja diktaattorin asemassa Haapavedellä niin he tekevät ihan mitä huvitaa jopa lainvastaisesti.
Jotenkin tuntuu että meidän haapavetisten kustannuksella haaskataan tässä valtapelissä yhteistä hyvää ja paljon. Oisko aika vaihtaa koko remmi.
Myllyojallahan nämä päätöksettehhän ja valmistellan
harvojen ja valittujenkesken tavallinen valtuutettuhan
on vaan kumileimasin
Kovaa peliä Bostonissa voikin sitten muuttaa muotoon: Kovaa peliä Hoopolassa.