Simputetaanko heteroita armeijassa?

Manina

Hei!

Olen vielä kahden vaiheilla mennäkö armeijaan. Toisaalta kiinnostaisi suorittaa velvollisuus nopeasti alta pois (ja olen periaatteessa aivan liian laiska sivariin), mutta mietityttää että simputetaankohan heteroita armeijassa paljon? Ovatko he jonkinlaisia "silmätikkuja" siellä?

4

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GayArmy

      Ei simputeta. Mihinkään homoiluun ei ole pakko osallistua, eikä siellä ole mitään painostusta. Edes leiriöiden runkkausrinkeihin ei tarvitse mennä, jos ei halua. Tietysti sitä saattaa tulla vähän yksinäinen olo, kun muilla on yhteistä kivaa toimintaa josta jää ulkopuoliseksi. Mitään simputusta tai pilkkaa ei kuitenkaan esiinny.

    • Uskonnollinen

      Armeijan kapiaiset ovat muutenkin kuin suoraan Tom of Finland kuvista. Suurinosa kapiaisista ovat seksuaaliseltasuuntautumiseltaan homoseksuaaleja. Intissä näkee kapiaisten toimistoissa ym ToF kuvia siellä sun täälä.

    • kiihkeetä

      Puppeleille oma gayarmy olisko makeeta höpönassut.

    • Sotarikolliset tuomi

      -



      http://www.veteraanienperinto.fi/suomi/siiviilit/jatkosota/vihollisen_toiminta_siviilivaest.htm

      "Neuvostoliittolaisten partisaanien hyökkäykset rauhallisiin suomalaiskyliin erityisesti Pohjois-Suomessa aiheuttivat ajoittain paljon murhetta ja levottomuutta. Yhteensä partisaanit murhasivat noin 150 siviilihenkilöä, pääasiassa naisia ja lapsia. Ylemmille esikunnilleen partisaanit ilmoittivat tuhonneensa varuskuntia ja sotilasosastoja. Monet partisaanit palkittiin kunniamerkeillä."

      " Murhiin ja muihin siviiliväestöön kohdistuneisiin väkivallantekoihin osallistuneita partisaaneja, kuten muitakaan voittajavaltioiden sotarikoksiin syyllistyneitä, ei ole asetettu syytteeseen teoistaan."

      Monia edellä kuvatun tapauksen sotarikollista olisi vielä saatavissa oikeuden eteen siviilimurhista.

      Laitettaisiinkos kansalaisaloite liikkeelle asiasta? Tai rummutetaan muuten oikein kunnolla mediassa ja somessa että asia saa oikein kunnolla vielä julkisuutta?

      Vielä olisi mahdolliksta saada sotarikolliset tuomiolle tai ainakin saada heidän sukulaistensa tietoisuuteen että sotasankarina pidetty partisaanivaari olikin todellisuudessa kurja lastenraiskaaja ja murhaaja.


      http://www.iltalehti.fi/kuvagalleria/data/yleinen/544/#

      "Ruumiit oli kääritty pyyheliinoihin raiskauksen ja häpäisyn jälkeen", kertoo kuvateksti.






      -

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      88
      2397
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      137
      2137
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2018
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      167
      1508
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1257
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      878
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      876
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      448
      775
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      50
      625
    Aihe