Jääkiekon mm-kisat 2014

Leksa 71

Elikkäst, mm-kisa neitsyys paukahtamassa paikassa minsk, mitä nähtävää kyseisessä kaupungissa muuten on? Kai ootte tulossa?

3

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haisee

      Valko-Venäjä, eli Euroopan pohjois-Korea. Nyt mm-kisoissa kisavieraille ja joukkueille rakennettu kulissipuitteet huumekaupasta, tyttökaupasta ja asekaupasta saaduilla rahoilla. Todellisuudessa väkivaltainen diktatuuri jossa toisnajattelijat viruvat vankileireillä.

    • minsk rules!!

      Ihan loistava paikka!! Ei haise kusi, ei ole roskia/tupakantumppeja/purkkaa lihvattuna jokapaikkaan. Hienot puitteet, siisti, ystävällinen palvelu ja mielestäni turvallinen. käytiin pelien välillä tutustumassa maaseutukuntiin yms. käykää ja yllättykää. kaikki tommonen negatiivinen tosta maasta on mielestäni täyttä paskaa.

    • MinskDaa

      Minsk ja Valko-venäjä oli tosi positiivinen kokemus. Ja ennako-odotukset olivat juuri sitä, mitä netin keskustelupalstoilla annetaan tietämättä sen tarkemmin; pimeä, rähjäinen ja vaarallinen. Todellisuus olikin siisti, sivistynyt, ystävälliset ihmiset, edullinen hintataso, loistava vapaa-ajan tarjonta sirkus, baletti ja huvipuistot. Hyvä ruoka ja iloinen tunnelma. Aivan loistopaikka, ja varsinkin kun nämä "tietäjät" levittävät tietoansa, saa jatkossakin käydä reissaamassa kerrankin ilman typeriä suomalaisia viinaturisteja! Joten, älkää jatkossakaan matkustako Minskiin pilaamaan suomalaisten mainetta joka on korkea, nyt kun typerät pysyy pois pilaamasta Suomi-kuvaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe