Jääkiekon mm-kisat 2014

Leksa 71

Elikkäst, mm-kisa neitsyys paukahtamassa paikassa minsk, mitä nähtävää kyseisessä kaupungissa muuten on? Kai ootte tulossa?

3

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haisee

      Valko-Venäjä, eli Euroopan pohjois-Korea. Nyt mm-kisoissa kisavieraille ja joukkueille rakennettu kulissipuitteet huumekaupasta, tyttökaupasta ja asekaupasta saaduilla rahoilla. Todellisuudessa väkivaltainen diktatuuri jossa toisnajattelijat viruvat vankileireillä.

    • minsk rules!!

      Ihan loistava paikka!! Ei haise kusi, ei ole roskia/tupakantumppeja/purkkaa lihvattuna jokapaikkaan. Hienot puitteet, siisti, ystävällinen palvelu ja mielestäni turvallinen. käytiin pelien välillä tutustumassa maaseutukuntiin yms. käykää ja yllättykää. kaikki tommonen negatiivinen tosta maasta on mielestäni täyttä paskaa.

    • MinskDaa

      Minsk ja Valko-venäjä oli tosi positiivinen kokemus. Ja ennako-odotukset olivat juuri sitä, mitä netin keskustelupalstoilla annetaan tietämättä sen tarkemmin; pimeä, rähjäinen ja vaarallinen. Todellisuus olikin siisti, sivistynyt, ystävälliset ihmiset, edullinen hintataso, loistava vapaa-ajan tarjonta sirkus, baletti ja huvipuistot. Hyvä ruoka ja iloinen tunnelma. Aivan loistopaikka, ja varsinkin kun nämä "tietäjät" levittävät tietoansa, saa jatkossakin käydä reissaamassa kerrankin ilman typeriä suomalaisia viinaturisteja! Joten, älkää jatkossakaan matkustako Minskiin pilaamaan suomalaisten mainetta joka on korkea, nyt kun typerät pysyy pois pilaamasta Suomi-kuvaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3198
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    Aihe