Olen koittanut etsiä fretille häkkiä, mutta eläinkaupoissa hinta on n.250€? Käytettyjä ei näytä paljoakaan olevan myytävänä vaikka kuinka etsisi. Mistä olette ostaneet häkkejä jotka maksavat n.100€, joista puhutte? Löytyykö pk-seudulta?
Kiitos, jos osaatte auttaa! :)
Kiitos, jos osaatte auttaa! :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
itse olen häkin ostanut eläinkaupasta ja se maksoi vähän yli 100€. Tuolla 250€ saa jo itsekin tehtyä häkin. Yksi häkki ollaan tehty itse.Tai pyytää vaikka osaavaa ystävää, sukulaista auttamaan häkin teossa.
Hyviä häkin teko-ohjeita ja kuvia löytynee netistä. Taitaa vaan suurin osa olla englanniksi mutta joidenkin kotisivuilta löytyy kyllä suomeksikin.
Häkkihän ei ole välttämätön mikäli saa tehtyä esim.frettiturvallisen huoneen ja eläinkaupasta kannattaa myöskin kysyä, että onko häkkejä esim. tulossa myöhemmin lisää, tilaavatteko erikseen ym.
Huom. en siis asu pääkaupunkiseudulla vaan Tampereella.
Kiertelemällä ja kyselemällä eri liikkeistä.
Menikö sulla otsikko ja nimimerkki väärin päin???
no niinpä näyttää olevan.
Kiitoksia, kun ilmoitit. Enpä ite huomannutkaan mutta mitäpä tuosta. Sattuuhan niitä vahinkoja itsekullekin. :D Näyttää täällä olevan enempi yhddyssanavirheitä ym. :D
Mitä iänpäivän väliä sillä on, mitä otsikossa kautta nimimerkissä lukee??