Huollon yhteydessä tehtiin kampanjan 34F4 mukainen öljynvaihto ja sopeutus. Suhtauduin etukäteen hieman skeptisesti hyvin toimivan laitteen ronkkimiseen.
Mutta toimenpiteen jälkeisen kokemuksen perusteella voin sanoa että aiemmin hyvin vaihtaneesta laatikosta tuli loistava!
Tämä näin ensikokemuksena.
Joku muu jolla samankaltaisia tai päinvastaisia kokemuksia?
Mutta toimenpiteen jälkeisen kokemuksen perusteella voin sanoa että aiemmin hyvin vaihtaneesta laatikosta tuli loistava!
Tämä näin ensikokemuksena.
Joku muu jolla samankaltaisia tai päinvastaisia kokemuksia?
Vastaukset 8
Vanhimmat
aja se romus jo paaliin pian tulee kalliit viat osta mersu se on laatua
nyt kun on laitettu uudet öljyt perseeseen niin on helpompi ottaa sitä kyrpää. kyllä bmw kuski kiittää
Kateelliset jaksaa vinkua. Antaa teiän ressukoiden olla, ajelkaa romuillanne.
En tiedä, mutta mulla ainakin nykii kuumana, laatikko toimii ihan hyvin kylmänä, mutta muutaman kymmenen kilometrin ajon jälkeen jos joutuu pysähtymään, niin yrittää nykiä jarru pohjassa, ja on parempi vaihtaa vapaalle.
Kaupunkiajo toimii hyvin kotoa lähtiessä, mutta kotiin palatessa heikosti nykimisen takia.
NYT NYKII Onko vika selvinnyt ?? mulla on sama oire kylmänä pelaa ja lämmetessä jää nykimään pysähtyessä 2.0 tfsi quattro avant 2010
Autooni tehtiin myös tuo 34F4 kampanjan mukainen huolto/päivitys, mitä se siis sisältää tarkalleen, onko tietoa? Autoni on vm. 2009 ja ajettu 90tkm, eikä ongelmia S-tronicin kanssa ole ilmennyt.
Liike salaisuus!
Tuon jälkeen mulla alkoi nykiä, sitä ennen ei. Huoltopäällikkö sanoi että talvella joskus ollut mutta kuumetessa häipynyt? En tiedä onko mutta mulla ei auttanut. Tilaavat saksasta uuden laatikon tulee loppukuusta. Sovittiin että maksan asennuksen ja tehdas myy laatikon alennettuun hintaan. hyvä diili minusta.