teoriakoe

aika????

paljonko on teoriakokeessa aikaa vastata?
kysymyksissä? kuvissa?

3

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höppe

      Kuvissa aikaa on 10 sekuntia per kuva.

      En muista onko kysymyksien vastaamisessa mitään aikarajaa, mutta ei siihen joka tapauksessa kovin kauan aikaa tarvitse. Vastaukset ovat kyllä/ei-vaihtoehtoja ja yleensä ne joko tietää tai sitten ei. Ei siinä kauan mene aikaa miettimiseen.

      • jaska

        muista että vain yks vaihtoehto on oikea. Karsi heti se yks täysin taukki vaihtoehto pois nu sitten vähän päättelyä kehiin. Suosi turvallisuutta, sitä niissä kyssäreissä korostetaan.


      • Tane
        jaska kirjoitti:

        muista että vain yks vaihtoehto on oikea. Karsi heti se yks täysin taukki vaihtoehto pois nu sitten vähän päättelyä kehiin. Suosi turvallisuutta, sitä niissä kyssäreissä korostetaan.

        Teoriakokeen taso on järkyttävän alhainen. Kersa kävi muutama viikko takaperin teoriakokeessa ja kertoi muutaman kysymyksen ja vaihtoehdot. Ensimmäinen kysymys kuului: Miksi kuljettajantutkintoa järjestetään?
        En muista tarkkoja vaihtoehtoja, mutta jokseenkin näin: a) tutkitaan, että oppilas osaa ajaa turvallisesti ja liikennesääntöjen mukaan, vai b) kiusataakseen oppilaita, tai c) kerätäkseen rahaa tutkintotoimistolle.

        Tuohan on sama kuin kysyisi että minkä värinen oli Napoleonin valkoinen hevonen!?! Ala-asteella oleva lapsikin osaisi vastata kysymykseen.

        Ehkä tyttöni oli sitten lukenut autokoulukirjan tarkkaan läpi, mutta hän tuli hymyssäsuin tutkintotoimiston ovesta nolla virhettä papereissaan. En ymmärrä miten joku ei voi päästä teoriakoetta läpi, jos on käynyt kaikki teoriatunnit kuuntelemassa.

        Tai kuten jaskakin sanoi, niin päättelyä kehiin! Vaikkei olisi autokoulua käynyt, luulisi jokaisen osaavan päätellä oikeat vastaukset, niin helppoja, jopa älyttömiä kysymykset tuntuivat olevan.

        Korkeampi taso teoriakysymyksiin!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6349
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      81
      4879
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      103
      3144
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2972
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2195
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1576
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      93
      1149
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      338
      1145
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1066
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      844
    Aihe