Sampo Terho: Liitymme oikeistolaiseen ryhmään

http://www.hs.fi/politiikka/Sampo Terho Ylelle Perussuomalaiset päättää europarlamentin ryhmästä vaalien jälkeen/a1399255268330
855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

;)

Äänestä
  • Fasisteja, rasisteja ja psykopaatteja

    UKIP:in mainetta kuitenkin tahraa niiden ryhmien häiriintyneisyys, joiden kanssa se on liittoutunut Euroopan Parlamentissa, kuten vastenmielinen EFD (Europe of Freedom and Democracy), jonka toisena puheenjohtajana Farage toimii (Perussuomalaisten Sampo Terho kuuluu liittoumaan, suom. huom.). Ottaen huomioon tämän kamalan liittouman, myös Tel Avivin rasisti-psykopaatteihin sitoutuminen tuntuu epäilemättä ”luonnolliselta vaihtoehdolta”. On päivänselvää, kun kuuntelee EFD:n johtavien henkilöiden (kuten hollantilaisen Israel-suhteiden delegaation johtajan Bastiaan Belderin) lausuntoja, että liittouma on niellyt purematta kaiken Israelin propagandan ja uskoo edelleen palestiinalaisten olevan terroristeja.

    Olen kuullut, että mikäli UKIP:n meppi kieltäytyy istumasta EFD:n edustajien vieressä, häntä uhkaavat puolueen kurinpitotoimenpiteet.

    On hyvin todennäköistä, että UKIP:n jäsenet sekä puolueen äänestämistä ensi vuonna suunnittelevat ovat tietämättömiä tästä Englannin Itsenäisyyspuolueen pimeästä ja vaarallisesta puolesta. UKIP aloitti taipaleensa oikealla ajatuksella, mutta valitettavasti puolue on joutunut vääriin käsiin, kuten puoluepolitiikassa tapaa käydä.

    http://www.magneettimedia.com/englannin-itsenaisyyspuolue-sionistilobbauksen-tyokalu/

    Onko siis perussuomaisten puolue joutunut sionistisen eliitin käsiin?

    Äänestä

Eikö oikeistopuolueen kuulu liittyä oikeistoryhmään?

Äänestä
  • Ja totta kai PS tulee siirtymään voimakkaan Nato-myönteiseen ryhmään.

    Äänestä

Terhon kehuma ECR-ryhmä.

Sen yksi päätavoiteittaista on luonnonsuojelu ja ilmastomuutoksen torjuminen.

http://ecrgroup.eu/policy/envi-environment-public-health-and-food-safety-committee/
• Arguably the most significant conservation challenge Europe faces today is climate change.

Että näin ilmastokriittisistä persuista tulee ilmastonsuojelijoita.

No parempi niin. On vain koomista tuo persujen ryhmävalinta ja takin kääntely.

Äänestä
  • No niin persut. Nyt katkaisemaan ruuhkaliikenteen pääsy Helsinkiin. Puhtaan ilman puolesta !!!

    Äänestä

Itse asiassa persut siirtyvät oikeistoryhmästä lähemmäs äärioikeistoa.

Äänestä
  • Voiko enää lähemmäs siirtyä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 vaihtoehtoa kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/Sampo Terho Ylelle Perussuomalaiset päättää europarlamentin ryhmästä vaalien jälkeen/a1399255268330

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu