Ei voi kuin ihmetellä, että kuinka Soini joka on vuosikausia mölissyt Kreikan EU-tuista, ei osaa vastata - siis vastaa väärin yksinkertaiseen tukia koskevaan kysymykseen.
Soini yritti ensin normaaliin tyyliinsä luistella ulos tilanteesta vastaamatta kysymykseen, mutta kun toimittaja ei antanut siihen mahdollisuutta, Soini veikkasi fifty/fifty-tilanteessa väärin.
Tapahtuma todistaa Soinin aivan uskomattomasta henkisestä laiskuudesta. Hän ei viitsi ottaa selvää perusagendansa keskeisimmistä kysymyksistä.
Populismin ei näköjään tarvitse perustua tosiasioihin. Riittää kun mölisee kovalla äänellä ja seuraa tarkasti kansan mielialoja joita sitten myötäilee.
Soini yritti ensin normaaliin tyyliinsä luistella ulos tilanteesta vastaamatta kysymykseen, mutta kun toimittaja ei antanut siihen mahdollisuutta, Soini veikkasi fifty/fifty-tilanteessa väärin.
Tapahtuma todistaa Soinin aivan uskomattomasta henkisestä laiskuudesta. Hän ei viitsi ottaa selvää perusagendansa keskeisimmistä kysymyksistä.
Populismin ei näköjään tarvitse perustua tosiasioihin. Riittää kun mölisee kovalla äänellä ja seuraa tarkasti kansan mielialoja joita sitten myötäilee.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näin siinä kävi. Minulle tuli tunne, että Soini alkoi hermostumaan koska ei osannut vastata. Onneksi toimittaja piti päänsä kylmänä.
Loppukin usko PS:ään meni.
http://jussiniinisto.fi/index.php/2014/04/pakkoruotsia-ja-eurovaalikampanjaa-kuvissa/
http://www.suomenperusta.fi/wp-content/uploads/2014/04/Vapaaehtoinen-ruotsi-on-hyvinvointietu-pdf-11.pdf
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/131
Suomen Perusta -ajatuspaja julkaisi viime viikolla Vapaa kielivalinta ry:n puheenjohtaja Ilmari Rostilan kirjan Vapaaehtoinen ruotsi on hyvinvointietu – suomenkielisten näkökulma kielipolitiikkaan. Rostilan kirjassa pohditaan muun muassa, minkälaista kieliosaamista suomalaiset tarvitsevat tulevaisuudessa ja tarvitaanko ruotsinkielisten palveluiden tuottamiseen kaikille pakollista ruotsin opiskelua.
Viime viikolla eduskuntaan jätettiin myös kansalaisaloite pakkoruotsin poistamiseksi. Aloitteen on allekirjoittanut 62 000 kansalaista, ja eduskunta käy aiheesta lähetekeskustelun 15. toukokuuta.
Ruotsin kielen pakollisuus eittämättä heikentää maailman valtakielten osaamista suomalaisten keskuudessa. Ruotsia tarvitaan jatkossakin, mutta opetuksen pakollisuus ei ole tätä päivää. Tulen äänestämään kansalaisaloitteen puolesta.
On enää vajaa kuukausi vaaleihin. Perussuomalaisten eurovaaliehdokkaat ovat jalkautuneet ahkerasti turuille ja toreille. Sää suosi, kun puheenjohtaja Timo Soini kävi 26. huhtikuuta vauhdittamassa eurovaalikampanjaa Vantaan Tikkurilassa
http://jussiniinisto.fi/wp-content/uploads/2014/04/TimoTorilla.jpg
\\\\\\\\\\\\\\\\\\ SINÄ PÄÄTÄT \\\\\\\\\\\\\\\\\\
TAPAA TOHTORI-JUSSI LIVENÄ numero on 84
Ylen meppigalleria: http://areena.yle.fi/tv/2246592
Jussi Halla-ahon road show jatkuu
Riihimäki, Pori, Nakkila, Loviisa, Itä-Lappi
Ranua, Salla, Kemijärvi
Tästä lähtee tänään
ti 6.5. Eurovaalipaneeli Riihimäen Kerhotalolla (Torikatu 3), alkaen klo 18.
pe 9.5. Vaalitilaisuus ja paneeli Eurooppa-päivänä Porissa Eetun aukiolle klo 12-14. Tämän jälkeen tilaisuus Nakkilassa.
la 10.5. "Suomen rooli EU-parlamentissa - ketkä päättävät sinun asioistasi? Kuka hallitsee Eurooppaa?" Paneelikeskustelu Loviisan liikuntahallilla klo 12-16.
su 11.5. Kiertue Itä-Lapissa, pysähdykset Ranualla, Sallassa ja Kemijärvellä.
\\\\\ NUMERO ON 84 \\\\\\\\\\\\ EU-VAALIT SUNNUNTAINA 25.5. \\\\\
\\\\\ ÄÄNI TOHTORI JUSSI HALLA-AHOLLE \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
\\\\\ ENNAKKOÄÄNESTYS MA 14.5. - SU 20.5. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
oo KATSO Jussi Halla-ahon EUROVAALIVIDEO oo
http://dreambroker.com/channel/el3eifsg/iframe/ox8dt0vd
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
http://www.halla-aho.com/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=619355891485303&set=a.507377419349818.1073741827.507372639350296&type=1&theater
https://www.facebook.com/pages/Jussi-Halla-aho-Europarlamenttiin-2014/507372639350296
http://www.halla-aho.com/scripta/vaalitapahtumia.html
No mites voisi osata asiat kun ei edes itse kirjoita tekstejään.
Jatkuvasti soini viittaa "omiin" teksteihinsä wall street journalissa ja hesarissa koko sivun ilmoitus eurokriisistä.
Nämä "omat" tekstit eivät olletkaan soinin tekstejä vaan rikkaiden amerikkalaisten tekstejä.
Paljastus uutuuskirjassa: Soinin kuuluisa kirjoitus ei ollut omasta kynästä
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014040318174675_uu.shtml
Onkohan Soini puhunut koskaan totta?
Veikkaan, että Soinin älykkyysosamäärä on jotain välillä 90- 105.
Eli ihan tavallinen taukki. Ei penaalin terävin kynä, mutta osaa manipuloida toisia tarvittaessa.
Miehen ylipaino kielii kykenemättömyydestä itsehillintaan ja itsekuriin.
Soini on päässyt narsismilla ja rahanahneudella todella "pitkälle", tehnyt itsestään puoluetukimiljonäärin vailla vastuunkantoa.