Veteraani-Vekottimilta hääautoa?

Tietääkö kukaan keneen voisi ottaa yhteyttä Pyhäjärven Veteraani-Vekottimiin liittyvässä asiassa? Googlettamalla ei löytynyt... Olen menossa naimisiin kesällä Pyhäjärvellä ja haluaisin tiedustella Veteraani-Vekottimilta, josko heiltä löytyisi kiva, vanha auto hääautoksi.
14229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mene töihis siitä!!

Äänestä
  • Kuuleppas kumikenkä-ukko. Mene itse töihin! Sen vaan sanon sinulle, että vietän ansaittua vapaapäivää tänään. Kuuden päivän työputki hoitoalalla vanhuspuolella takana. Vuorotyöläisen lauantai tänään... ;)

    Äänestä

Niin varmaan vai ansaittu vapaapäivä höpö höpö....

Äänestä

Kelpaako aloittajalle tehdasmadallettu sport auto?

Äänestä

En tohi viet pian neitsyyteni.

Äänestä

Ainoa neitsyys, joka morsmaikku -14 löytyy on peppuneitsyys. Tule tänne intijaanikylään, niin pääset siitä eroon.

Äänestä
  • sieltä niitä peespanoja löydy omasta takaa.

    Äänestä

  • Onpa taas asiallisia vastauksia. Ihme porukkaa... En ole varma, mutta muistelen että Risto Mäkeläinen vois olla veteraani-vekottimien toiminnassa mukana. Kysyppä häneltä tietäiskö hän.

    Äänestä

  • Arvelen kirjoitti:

    Onpa taas asiallisia vastauksia. Ihme porukkaa... En ole varma, mutta muistelen että Risto Mäkeläinen vois olla veteraani-vekottimien toiminnassa mukana. Kysyppä häneltä tietäiskö hän.

    Pirnekseltäpä kannattaa mieluummin kysyä. Eikö mäkinen ole jenkkiharrastaja?

    Äänestä

Kysele hevostoimistolta tai kuhnuri-torin asukeilta..

Äänestä

Kysypä varsin Hollannin Jussilta Matkahuollosta.

Äänestä

Tai älä kysele mistään!!ps työmaalla voivat tietää.

Äänestä
  • Toivottavasti auto löytyy ja hääsi ovat unelmahäät. Älkää immeiset pilatko tärkeillä kirjoituksilla asiallista tiedustelua. Kumikenkäukko suksi omaan sielueläämääsi. Kaikkea hyvää sinulle. Toivottavasti olet itse saanut kokea hääiloa.

    Äänestä

  • Häistä tykkäävä kirjoitti:

    Toivottavasti auto löytyy ja hääsi ovat unelmahäät. Älkää immeiset pilatko tärkeillä kirjoituksilla asiallista tiedustelua. Kumikenkäukko suksi omaan sielueläämääsi. Kaikkea hyvää sinulle. Toivottavasti olet itse saanut kokea hääiloa.

    Proot vaan on tollaisia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Morsmaikku -14 kirjoitti:

Tietääkö kukaan keneen voisi ottaa yhteyttä Pyhäjärven Veteraani-Vekottimiin liittyvässä asiassa? Googlettamalla ei löytynyt... Olen menossa naimisiin kesällä Pyhäjärvellä ja haluaisin tiedustella Veteraani-Vekottimilta, josko heiltä löytyisi kiva, vanha auto hääautoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu