Poliisi on saanut ilmoituksia miehestä, joka seurailee koulutyttöjä.
Ilmoituksia on tullut tilanteista, joissa tuntematon mies on seurannut pyöräileviä 10-13-vuotiaita tyttöjä. Yksin tai ryhmässä liikkeellä olleet tytöt ovat kokeneet tilanteen ahdistavaksi ja paenneet miestä pyörillään.
Ilmoitusten mukaan tyttöjä on lähestytty ainakin 29. ja 30. huhtikuuta iltapäivällä Naistenmatkantiellä sekä Ollikantiellä ja eilisiltana noin kello 20 Ollikantiellä.
Miehestä ei ole paljon tuntomerkkejä, mutta tytöt ovat kertoneet poliisille, että mies on vaikuttanut ulkomaalaistaustaiselta ja hänellä on ollut aurinkolasit päässään.
Hän on ollut liikkeellä ilmeisesti tummalla henkilöautolla.
Mahdollisista havainnoista mieheen liittyen pyydetään ottamaan yhteyttä päivisin Nokian poliisiasemalle numeroon 0295415051. Jos tuntomerkkeihin sopivan miehen tapaa, on poliisin mukaan syytä soittaa hätänumeroon.
Poliisi etsii aurinkolasipäistä miestä
sssssssssddddd
1
292
Vastaukset
- jo riittää
entä jos olisi sinun tyttäresi... muistakaa taas ja aina vaan suvaita niin perk#%¤#¤#
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088