Kuinka lujaa teillä on tullut ajettua motarilla
Itselläni on tullut jotain noin 180km/h BMW X5 jossa on noin 380hv
Itselläni on tullut jotain noin 180km/h BMW X5 jossa on noin 380hv
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jos bahnalla on sopivan väljää ja kuivaa niin lopsuttelen tuollaista leppoisaa 200...230 km/h:n matkanopeutta. Märällä en aja mielelläni yli 130 km/h. Sumussa voi joutua köröttämään 50 km/h.
Suomessa ajan 22 km/h päälle rajoituksen aina kun se sopii turvallisesti tilanteeseen. Normaalisti ohitan lyhyelläkin matkalla kaikki, jotka ajavat hitaammin kuin 10 km/h yli rajoituksen.
45- vuotiaat ei ole puumia " PuumaKuski69 "
Iho-ongelmallinen täplikäs ylipainoinen naishenkilö?
tullu kokeltu tehostetul Toyotal ,yli pari ja kiihtys kiitettäväst eli kun jonkun ohi halus nii ei tarvinnu ihmetel!Ainut huono puoli tol vehkeel oli kauheet ajaa keskustas!
Tässä on taas esimerkki siitä miten "nerokkaita" keskustelunavauksia vain Suoli24:ssa voidaan tehdä. Aihe on sellainen että kuka tahansa voi esittää ajaneensa millä tahansa ja miten kovin tahansa kun suoritusta ei kenellekään tarvitse todistaa. Toisaalta tuskin kukaan uskoo näitä suorittajien tarkoitushakuisia provoja tai ne jotka uskovat keksivät vielä suuremman valheen omasta suorituksestaan jota hekään eivät voi todistaa.
No minä heitän oman urotekoni tähän ketjuun eli ajoin viimekesänä Bugatti Veyronilla Kehä1:n päästä päähän kolmessa minuutissa ja vieläpä ruuhka-aikaan. ja tämä on aivan varmasti totta!! Eihän Suoli24:ssa kukaan valehtele! Eihän?
No minä tein taas saman köenigseggillä aikaan kaksi minuuttia, ja tämä tarina on taivaan tosi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No onhan sitä tullut päästeltyä. Entisellä Alfa Romeolla tuli päästettyä 210kmh turun uudella moottoritiellä. Ja ajettavuus oli silläkin nopeudella vakaata, niinkuin sporttisella perheautolla kuuluukin olla.
Entisellä "teho"pakulla päästelin menemään keravan jälkeisellä suoralla 170kmh.
Hauskaa se on mutta laitonta. Tuli todistettua se kun ajelin fiiatilla lähes 200kmh ja kun sain himmatua 160kmh , niin moottoripyöräpoliisi tuli vastaan ja eikun perään. 650€ sakkoa!
Muitathan että todellinen nopeus on jotain aivan muuta kuin se mitä nopeusmittari näyttää??!! 8-10% voit heti vähentää kertomistasi nopeuksista niin päästään lähemmäs totuutta.
JUST! Pakuni mittariin sain lähes 200, Alfan mittariin 230 . Fiuden muistan vaan että sakossa luki että 158kmh.
Saksassa BMW 530 da ja mittarin mukaan 230 km/h. Yllättävän lepposaa meno, mutta vauhdin hidastuessa noin 140 km/h tuntui kuin ei olisi liikkunut ollenkaan.
Sama vaikutus, kun Suomessa ajaa motarilla 120 km/h, ja rampissa vain 40 km/h, ihan kuin oltaisiin paikalla.
Viikonloppuna tuli ajettua Salo Turku motarilla 252. Rajoittaja katkaisi siihen. Kierrokset ei ollut aivan tapissa, joten pitää poistaa rajoittaja. Uskon, että sitten pääsee yli 260. Parin viikon päästä voi kokeilla uudelleen, kun rajoittaja on ohjelmoitu pois.
Höpö höpö, MB kasilla ei ole mautoja, eikä niillä edes saa ajaa motarilla.
Yksi typerimmistä sanoista.... MAUTO!!!! Vittu mikä nerokas sana! Mauto!!! Hauto ja kauto varmaan myös sitten käypiä sanoja näiden nerojen sanojen keksijöiden mielestä?!!
Ei olis huono ollenkan. Kohta starttaan kautoyhdistelmän, ajan sinne tänne ja aamulla hautolla himaan :D
Volvo V70 ja maksimissaan suurinta sallittua. Aina ole päässyt perille rajoituksia noudattamalla.
Mutta kato hei sä et ole mitään jos et ylinopeuksia aja. Ajamalla kovaa ja sporttisesti olet muiden silmissä kato sellanen parempi tyyppi, nopea ja varakas. muut kadehtii. Siis kato silleen ku oot metsän nopein eläin niin pääset kiipeämään yhteiskunnan tikapuilla muiden yläpuolella ja voit myös osoittaa että olet keskivertoa parempi kuljettaja, siis ylivertainen rattimies. Jos vielä omistaisit kato sellasen siistiiiin sporttiseeeen kärryn niin kato oisit tosi cool!!!
Ensimmäisen oman auton huiput olivat valmistajan mukaan muistaakseni 191 km/h. Voi hyvinkin pitää paikkansa. Testattaessa yksin nopeusmittarin neula painui pohjaan, noin 220 km/h lukemiin. Kaipa siinä voi 30 km/h olla mittrarivirhettä.
Noissa nopeuksissa auto oli vielä hallittavissa, mutta polttoaineenkulutus oli sitä luokkaa, etten tuon auton jälkeen ole vaivautunut huippunopeuksia testaamaan. Sellainen noin 150 km/h navin mukaan on varmaan huiput, mitä nykyään tulee ajettua. Paha sanoa, kun tuo yleensä toteutuu ohitustilanteissa, joissa huomio on jossain muualla kuin nopeusmittarissa.
Bmw x5? eihän se ole edes auto :D ajoit siis liikkuvalla vessalla, minunki menee kovempaa XP
Pomppuisella Porvoon motarilla talvella 240km/h mittarin mukaan. Työttömän tuloilla ei sakko olisi iso ollut, joten tuli vähän kokeiltua.