Surut haluavat, että Pisatestit lopetetaan, koska se aiheuttaa bättrefolkin lapsissa stressiä
http://hbl.fi/nyheter/2014-05-06/602661/experter-avskaffa-pisa-testerna
http://hbl.fi/nyheter/2014-05-06/602661/experter-avskaffa-pisa-testerna
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Netti fenno: "Surut haluavat, että Pisatestit lopetetaan, koska se aiheuttaa bättrefolkin lapsissa stressiä"
Hbl:n uutinen: "Pisa-testerna är skadliga och borde avskaffas. Det kräver en grupp internationella undervisningsexperter i ett öppet brev i tidningen Guardian."
Surut = kansaivälinen opetusalan asiantuntijaryhmä avoimessa kirjeessä Guardian-lehdessä
http://hbl.fi/nyheter/2014-05-06/602661/experter-avskaffa-pisa-testerna
Onko kukaan muu kiinnittänyt huomiota siihen että netti fennot aika usein ja heppoisin perustein muuntelevat totuutta?
Valitettavasti nykyfennot ovat valehtelijoita. Heillä ei ole muuta tavoitetta kuin yrittää vahingoittaa maanmiehiänsä valheitten avulla. Näin alas on suomalainen vajonnut.
Ruotsi on kehitysmaiden tasolla Pisa-testeissä. Oikeastaan on loogista assosioida Pisapelko ruotsinkieliseen populaatioon, lol.
Ei lasten stressillä ole väliä, mutta kun nuo testit paljastavat "herrarodun" typeryyden ja "alamaisrodun" fiksuuden. Sitä ei ruotsalaiset kestä!
Pisa testit ovat nostaneet Fennot älyllisesti ruotsalaisten ohi.
Freudenthalin porukalle kova isku. Freukka olikin itse se APINA.
Apina tutki ihmistä ;D