Ei täällä ole vl kirjoittajia / keskustelijoita. Vl:t tottelevat heti kun joku puhuja kieltää että ei saa lukea suomi24:n vl palstaa. Menee kuulema usko jos lukee tätä sivua, ym sivustoja, eli moni jättää vl-uskon kun lukevat täällä miten vl usko nähdään ulkopuolisin silmin.
Kielto lukea tätä
Palstalta pois
14178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mitä ihmettelemistä siinä on.
Ette te muutama tollo mitään ulkopuolisia ole, saman satukirjan aivopesemiä idiootteja, hellarinarsisti mukaanlukien. Mutta paljon sairaampia olette, kuin terveellä tavalla ajatteleva ja tasapainoinen peruslestadiolainen. Toki nekin on aivopestyjä, mutta niinhän kaikki on. Kulttuuritkin on sitä....
Ihan on kuin Suomi-Ruotsi jääkiekko-ottelua seuraisi, kun lestat ja hellarit käyvät "keskustelua" kummalla enempi syntejä. Kumpi johtaa tällä erää pedofiilirintamalla? Jääkö se porukka synnittömäksi, jos vastapuolelta löytyy yksi pedofiili enemmän?
Älyttömän huono ja väkinäinen "vitsi".
Jatka lääkkeiden syöntiä ja ota väliin tupla annoksia.
Taas VL-diagnoosi? Niinhän teillä toimitaan :). Oikealtakin lääkäreiltä menee enemmän aikaa potilaan tutkimiseen. Mutta VL-valelääkiltä diagnoosi irtoaa samantien, kun joku vastustaa aatteitanne. Ja vaikka olisinkin lääkkeiden tarpeessa, niin ei se sinusta sen terveempää tee! Kyllä olette erikoista porukkaa. Totuuden kuuleminen taitaa ottaa lujille? Mikäs on nyt tilanne keskinäisessä pedofiilikamppailussanne? Varmasti sinulla on tilastot asiasta, kun samaa jauhetaan näillä palstoilla 24/7. Että se seksi voi ollakin uskovaisen mielestä noin kiehtovaa! *huutonaurua kippurassa*
Ennen usko meni, kun katsoi TV:tä, nyt se menee kun tulee tänne S24 -palstalle.
Ei tältä palstalta pois jääminen ole niin kovin suuri vahinko. Varsinaiset asiat ovat väistyneet lestojen ja hellareiden pf-vertailujen vuoksi. Lisäksi on kyllästyttävää lukea ikivanhoja toistoja jostain Kokkolasta. Samat Kokkola-jutut ovat levinneet jo muillekin palstoille. Ilmeisesti niiden takana on jokin häiriintynyt yksilö tai joukkio.
Totuuttahan ei taho saada sanoa, totuudessa on yksi hyvä sei pala, tulee asiin aina uudestaan ja
Avauksen tehneelle :
Voi, voi, kun pitää kääntää asiaa vaikeeksi...
Katohan näitä ao. palstan avauksia ja kysy sitten itseltäsi, kiinnostaako nää jutut täällä vl:ä ja yleensä muitakaan, jos on ns. normaalilla ymmärryksellä varustettu.
Ei tämän palstaan liittyen tarvita mitään kieltoja,varoituksia, normaali oma järki riittää.
Hullua on ajatellakaan, että tällaisen roskapalstan lukemiseen tarvittaisiin kiletoja, eiköhän nää alla olevat esimerkkiotsikot kerro palstasta kaiken oleellisen ??????
Tässä muutamia näytteitä ( avausotsikoita vl- ketjussa) palstan tasosta,luonteesta,olkaapa hyvät :
-Pitäisikö vanhalestadiolaiset luokitella rikollisjärjestöksi?
- Lestapirut raiskaa lapsiaan
-Lestadiolaiset Saatanan kätyreinä maan päällä?
-Vanhoillislestadiolaisia pedofiileja
-Saatanan lapsi = komisario Juhani Tokola, Kannus
-Miten sekopää Juhani Tokola (vl) on päässyt
-Törkeää väkivaltaa, eikö ole jo aika korjata
-Kyllästyttääkö valitus raskauksista?
-Pyytääkö joskus SRK:n alaiset hoitomiehet anteek...
Tovoisin itsekin, että nuo asiat olisivat vitsejä, mutta kun ne eivät ole, vaan valitettavasti ne ovat TOTTA!!!!
Vai peräti " ex-vl-" uskotaan, uskotaan joopa joo ...
Heh, heh,
keksihän lissää nikkiä itelles , esim. vaikka vl-puhuja...
Sitäkin nikkiä oot kyllä varmaan jo usein ehtinyt käyttääkin ??
Vl-suhtautuminen. Viestintuoja ammutaan tai vähintäänkin vähätellään, kuten sinä teit nimimerkki "oot kyl hauska".
Tästäkin ketjusta kävi erittäin hyvin selville yksi asia: vanhoillislestadiolaisuudesta keskusteleminen on kiellettyä, vaikka muuta seurakuntailloissa väitetään. Ei ole lupa keskustella millään areenalla. Ja koska se on kiellettyä, ei täällä tietenkään voi olla oikeita vl:iä. MOT! Siis onko vai eikö sitä aukene-sanaa?
Keskustellaan mistä keskustellaan, olen yrittänyt keskustella heidän kanssa mm. liikkeessä ilmenneestä pedofiliasta, keskustelu on lopahtanut alkuunsa, toinen osapuoli ei halua keskustella.