Irti EU.sta

Suomen on erottava rahaliitosta ja EU.sta. Ainakin itse äänestän Itsenäisyyspuoluetta tai muuta EU-kriittistä puoluetta, joka selkeästi ilmoittaa että itsenäisyys on saatava takaisin tuosta kansaa kurjistavasta Eurostoliiosta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin eurosta kannattaisi erota ensin ja pikaisesti. Sitten, ellei EU pysty uudistumaan, on äänestettävä myös eroa EU:sta.
Liittovaltion suunta näyttää ilmeiseltä esim. kokoomukselle. Nalle sanoi pelkistetysti liittovaltiosta: Tulonsiirrot tapahtuvat silloin EU:n maiden välillä köyhiltä rikkaille ja rikkailta köyhille. Hän sanoi vielä että jos äänestettäisiin, haluammeko sitä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EU.n vastustaja kirjoitti:

Suomen on erottava rahaliitosta ja EU.sta. Ainakin itse äänestän Itsenäisyyspuoluetta tai muuta EU-kriittistä puoluetta, joka selkeästi ilmoittaa että itsenäisyys on saatava takaisin tuosta kansaa kurjistavasta Eurostoliiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu