Keskustelu metsässä

Koirulin äippä

Minun koirani, tai siis me, olimme lenkillä. Hän halusi, että rapsutan häntä ja niinhän minä rapsutin. Voi että. Tämän jälkeen hänelle tuli nälkä ja saksanpaimenkoira kun on, annoin hänelle makkaraa. "Hihi hih, olenpas hassu," ajattelin. Hänkin on välillä hassu. Hän sanoi minulle elääinten kielellä, että "kiitos, olipa hyvää makkaraa!" Vastasin katsomalla häntä merkitsevästi silmiin ja hymyilemällä leveästi. Eläinten kielellähän se tarkoittaa "rakastan sinua ja haluan sinulle pelkkää hyvää." Sympaattisen kainosti hän laittoi häntänsä jalkojen väliin, mistä näin heti hänen olevan samaa mieltä. Hän oli todella pitänyt antamastani chilibratwurstista! Se on hyvä, sillä sitä myydään kotimarkettimme Siwassa ja se on itselleni aivan liian tulista.

2

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luomuhurtta

      taisi tulla käännösmoka. Häntä koipien välissä tarkoittaa " anteeksi virheeni" tai "minua pelottaa" tai olipa karmean tulista makkaraa, kiitos, sinistälenkkiä mieluummin, tai kuorettomia nakkeja!
      Jos koira sanooa " tarkoitan pelkkää hyvää, häntä heiluu reippaasti selkälinjan tasossa tai yläpuolella ja korvat ovat viistona päätä myöten.

      • Koirulin äippä

        Jo, koetin trollata, mutta ei lahtenyt kayntiin. Koetin kasata tuohon kaikki tavat, joilla koiran ulkoiluttaja voisi vahingossa tai typeryyttään alistaa koiraansa: juuri mainitsemasi asiat, mm liian tulinen makkara ja ymmärtääkseni myös silmiin katsominen ja hampaiden paljastaminen (hymyily hampaat loistaen) on koiralle kai lahinna signaaleja siitä, että emäntä/isäntä määrää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      24
      3144
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      773
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      760
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      710
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      607
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      549
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      540
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      529
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    Aihe