täällä ja ja me molemmat kaivataan toisiamme, kelaapa miten pieni mahdollisuus se on jo että löydettiin toisemme täältä? Kohtalon sanelema juttu tämä. Eli me päädytään myös yhteen jos niin päätetään ja tahdotaan.
Mutta nyt unille. Öitä vaan. :).
Mutta nyt unille. Öitä vaan. :).
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kun kerran olet hänen kanssaan samassa työpaikassa niin olette jo päätyneet yhteen. Nyt vain pyydät vaikka elokuviin tai kahville työpäivän jälkeen.
Eipä ole vaan silloin kukaan vastannut sun viestiin, kun olet nimestäs, duunistas tai vaikka pituudestas jotain vihjannut =P Ei siis taida kaivata ainakaan sua hän.
Elä vaan siis tossa harhassasi ok-miekkonen.
Miksi ihmisen joka näkee toista samassa duunissa tarttee tänne kirjoittaa? Eikö ois helpompi mennä juttusille?
Ei kaikki välttämättä näe vaikka samassa duunissa ovatkin.Iso työpaikka,eri hommat,eri työvuorot jne.jne.Mutta ne on selityksiä,ei ne asiat täällä koskaan selviä.
Sopii minulle!
Olet ns. harhavaiheessa.
Se menee kyllä ohi. Samalla tavalla kuin se toisen kiinnostus sinuun menee ohi, kun et toimi tosielämässä, vaan rakentelet niitä haaveita täällä ja samaan aikaan kun elät vuosisadan romanssiasi täällä hän ihmettelee miksi et tee mitään. Ehkä hän ei välitä? Ehkä hän ei olekaan kiinnostunut? Ja jatkaa matkaansa.
Noin se tuntuu olevan. Ei sitä jaksa kauaa välittää jos toinen pitää hijaisuutta tosielämän puolella. Pienen hetken vielä odotan jotain tapahtuvaksi irl, sitten päätän jutun meiän osalta.
siis hiljaisuutta..
Tiedän koska niin kävi minulle. Olen veteraani näissä hommissa. Uskokaan nuoret vielä kun voitte.
Voi olla:)
jos ei ole itse aktiivinen.
Totta! Minä kerran olin ja nyt odotan.. ellei hän ole, niin olen pahoillani, hän taitaa jäädä silloin paitsi minua..
Minä en tunge ellen ole haluttu. Ja odotan, että minulle on oma mies:) Se on miehen tehtävä järjestää tilanne sellaiseksi jos hän haluaa:)
Kalassa kelataan, ei naisia ajatellessa.
Teettekö sitten itse mitään, te jotka valitatte, että toinen on hiljaa ja ei tee mitään?
Olen pistänyt henkilökohtaisesti viestiä saamatta mitään vastausta. Turhaan tuhlaan aikaani tyyppiin, joka harrastaa täällä jotain mielikuvituspelleleikkejään antamatta mitään irl. Rakennan ihmissuhteeni tosielämän puolella.
Samassa duunissa on yksi tosi kaunis ja siitä merkillinen,että se on ollut mun ajatuksissa hehkeenä jatkuvasti ja jo tosi pitkään.Eli ei mikään ohimenevä ihastus,vaan paljon enemmän.Yhteen päätymisen täytyy olla molempien vahva halu,mun halun määrästä se ei ainakaan tulis kiinni jäämään..;))
Miehelle vai naiselle? Minne päin suomea?
Työpaikkaromanssi piristäisi kyllä nyt mukavasti...
Öitä, nuku hyvin
Guofojxljxouxoux