Hyvästi SDP!

Olen ollut 40v jäsen, nyt se loppu. En halua änkyrää puolueen johtoon. Kai se on vasemmistoliitto mun uusi koti?
6129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Heippa, jos heti meet.

Äänestä

Onko siellä yhtä hyvin valehtelijoita kuin tonnikeiju Jutalla?

Äänestä

Minä lähden Persuihin. Siellä on enemmän järkeä!

Äänestä
  • persut nyt olis viimeinen vaihtoehto. Vihreet olis hyvä jos niillä ei olis tota typerää ilmastopolitiikkaa, porvaria minusta ei tule ikuna!

    Äänestä

verkkosukat ... joo .. nostakaa vaan kytkintä ja verkkosukka"miehet" kanssa!
ptui!

Hyi hitto mihin alennustilaan puolue on päääsyt viime vuosina.

Äänestä

Persut on ainut puolue mikä ajaa tavallisen suomalaisen asioita. Tervetuloa kaikki Perussuomalaisiin. Itse olen kannattanut heitä jo monta vuotta ja monissa vaaleissa. Demarit tulevat menettämään kannatustaan Rinteen valinnan johdosta ja siitä tulee pienpuolue.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilkka* kirjoitti:

Olen ollut 40v jäsen, nyt se loppu. En halua änkyrää puolueen johtoon. Kai se on vasemmistoliitto mun uusi koti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu