Voiko muka näyttää positiivista jo?

n38

Nyt siis on niin että tein testin joka oli tarkoitus tehdä vasta viikon päästä ja siihen ilmestyi hailakka viiva. Niin monta testiä on elämän aikana tullut tehtyä että todellakin tiedän miltä näyttää viivanpaikat ja täysin negatiiviset testit. Tämä ei ollut niistä kumpikaan. Menkkojen pitäisi alkaa vasta viikon päästä. Äkkiä laskettuna ovulaationi olisi ollut tasan viikko sitten, voiko raskaus muka näkyä nyt jo testissä? Edeltävästä kierrosta en ole raskaaksi voinut tulla.

Itse kyllä uskon että tuo testi oli jotenkin viallinen, koska jos olisin raskaana niin se olisi niin alussa että sen ei pitäisi näkyä testissä. Onko muilla käynyt näin? Testi oli rfsu:n testi.

Tein testin lähinnä huvikseni, en siis oleta edes että olisin raskaana (esikoista yritimme 6vuotta, niin ei oikein enää viitsi "innostua" lyhyen yrityksen jälkeen, ikääkin alkaa olemaan jo sen verran että hedelmällisyys on laskussa) Ilman ehkäisyä olemme olleet nyt puolisen vuotta ja tämä oli eka testi sitten viime raskauden ajattelin vain että nyt voisin ennen menkkoja testailla ja sittenhän se kävi niin että testasin heti. Kai se on helpompi ottaa nega vastaan tässä vaiheessa kun sitten viikon päästä hetkeä ennen menkkoja kun tämän hetken negatiivinen olisi antanut edes pienen toivon siitä että se vielä positiiviseksi muuttuisi. Mutta nyt sieltä kuitenkin tuli hailakka viiva ja sitä tässä kovasti ihmettelen. Löytyykö kohtalotovereita?

4

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfghjk__4

      viikko (5-8) päivää menee jo siihen kun munasolu hedelmöittyy ja matkaa munatorvesta kohtuun ja kiinnittyy, eli ei kyllä vielä pitäis näkyä... sinullahan saattaa olla ovis vasta nyt, hieman myöhässä, ja testi näyttää hailua siksi. Kannataa varmaan odotella nyt se viikko, pari (19pvää ovulaatiosta on kai se suositus) ja tehdä testi uudelleen.

    • ..........

      Jos siittiöt ovat nopeat ja munasolu on jo odottamassa, niin hedelmöityshän tapahtuu muutaman tunnin sisällä. Nopeimmillaan munasolu matkaa neljässä päivässä kohtuun ja kiinnittyy.
      Ei tuo mikään mahdottomuus ole että testi näyttäisi ihan oikeasti plussaa.
      Itse olen saanut haalean plussan 9pvä yhdynnän jälkeen.

    • 18+14

      Kyllähän se teknisesti voisi olla mahdollista jos kaikki sattuu osumaan juuri kohdalleen (nopea hedelmöittyminen ja kiinnittyminen kohtuun, nopea hcg:n nousu jne.). Voisiko sulla olla ovis tapahtunutkin jo hieman aikaisemmin?

      Kannattaa varmaan tehdä päivän parin päästä uusi testi ja jos edelleen hailakka viiva niin voithan sie olla raskaana (tai ikäväksi vaan esitellä kiinnittymisyritystä jos menkat sitten alkavatkin). Ja jos nega niin oli sitten vaan suutari se testi.

    • n38

      Kiitos vastauksista. Vartoon vielä pari päivää ja teen sitten uuden testin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      118
      1639
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe