Kellä muulla kukkii

se pupu

jo pionit...tosin on vielä autotallissa, kun niin kylmää on ollut etten ulos rohjennut laittaa. Olen tietysti niitä ulkoiluttanut jotta tottuvat ja aion ne huomenna istuttaa oikeille paikoilleen. Peitellään sitten yöksi, jotteiva saa kuolemantautia kylmästä.
On oikein hienoja kellertävän oranssin ja ihan hennon keltaisia kukkia...sukuaan itoh-pioneja, virerpeukaloilta tilattuja ja viimeviikolla tulleita.Tosi vahvat ja monirunkoiset astiataimet.
Yllätys oli se jotta jo kukkivia ja niin suuria on taimet, siis ihan jo valmiin kokoisia.

0

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 20v on otettu kiinni

        Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
        Savonlinna
        308
        11172
      2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        30
        3180
      3. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        78
        3033
      4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

        16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
        Maailman menoa
        95
        2741
      5. 89
        2601
      6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
        Maailman menoa
        154
        2321
      7. Savonlinnan murhapolttaja romani

        Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
        Maailman menoa
        271
        2212
      8. Ei me taideta

        Pystyä kokonaan olemaan erossa.
        Ikävä
        45
        1471
      9. Kun aika on oikea niin

        Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
        Ikävä
        13
        1435
      10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

        Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
        Maailman menoa
        135
        1350
      Aihe