SDP ei tehnyt päätöstä Rinteen valinnasta

kataislogiikan mukaisesti SDP ei tehnyt päätöstä Rinteen valitsemisesta, vaikka enemmistö häntä äänestikin
273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Soini ja PS on Rinteen valinnan suurin häviäjä. Siksi Soini onkin pitkin kevättä mollannut Rinnettä ja niitä demareita jotka eivät tue Urpiliasta.

Rinteen on pakko nostaa puolueen kannatustra, ja hänelle luontevin kohde on Persuihin siirtyneet duunarit. Taitaa oikeat puheet duunareiden puolesta kuitenkin painaa enemmän kuin Soinin meloonit ja lippalakit.

Ay-vaaleihin PS meni liput liehuen, mutta tulos oli yllättävänkin surkea. Kyllä duunarit tietää keihin luottaa tosipaikan tullen. Soini tarjoikoon sitten viihteen.

Äänestä
  • Eräs kokousedustaja sanoi, että tulos johtaa puolueen hajoamiseen. Jutan kannattajat jättävät SDP:n.

    Ja arvaapa, mikä puolue kerää suurimman potin? PS!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jykä k kirjoitti:

kataislogiikan mukaisesti SDP ei tehnyt päätöstä Rinteen valitsemisesta, vaikka enemmistö häntä äänestikin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu