Ajotietokone valehtelee

Näytti tankillisen keskikulutukseksi 8,3 l/100 km. Tankkauksessa litrat osuivat kohdalleen, mutta todellinen kulutus oli 8,59 l/100 km eli heittoa tuli lähes 3,4 %.
2210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Wauh! Tuskin tarkempia arviota saat mistään tietokoneesta?
Olikohan sinun takkaukset täsmälleen samanlaisia, eli pistooli tarkkaan yhtä syvässä, kuinka nopeasti pistoolin automaattikatkaisu toimi eri kerroilla, oliko auto täsmälleen samassa kaltevuudessa tankatessa, jne...

Äänestä

On tainnut tulla pieni laskuvirhe. Volvon mittari kun näyttää 1-2litraa pienempiä lukemia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


3,4 % alakanttiin kirjoitti:

Näytti tankillisen keskikulutukseksi 8,3 l/100 km. Tankkauksessa litrat osuivat kohdalleen, mutta todellinen kulutus oli 8,59 l/100 km eli heittoa tuli lähes 3,4 %.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu