Tätä uppotukkiveneily teettää

mietimitäostat

19

530

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      .....

    • 5434

      aivotonta, eikö vain
      10.5.2014 08:49
      0
      Sulje
      utv:t jatkaa sekopäisyyttä suomi24:ssä, yötä päivää, 24/7...

    • 325235

      Se on hyvä että kehitysvammaiset saavat kiusata ja purkaa pahaa oloansa yhteen henkilöön, niin pysyy livemaailma turvallisempana.

    • säälittävä ressukka

      Keskustelun avaajalla oli yksi tärkeä pointti: veneily- ja purjehduspalstat kuormittuvat juuri tällaisista aiheista ja valitteluista, jotka kuuluisivat mielenterveyden foorumeille.

      "Utv":stä jauhava "jodlari"on avun tarpeessa! Toivon, että hän huomaisi sen itse. Ehkä nämä loputtomat utv-keskustelut sammuvat, jos niihin ei reagoida.

      • 353563265

        6 riviä tyypillistä utv riviä joka pilaa veneilypalstat. Faktaan reagoivat aina henkilökohtaisuuksilla. Aloitus on faktaa, ei ole täysipäisen touhua tehdä aloituksessa mainitun kaltaisia aloituksia. Muistakaa idiootit nettietiketti.


    • utv malli 2
    • utv malli 3
      • 7+15

        tuohan on Finnflyer 36, s/y Blue Cafe. Olet siis sitä mieltä, että kyseessä on uppotukki?


      • hyvä malli onkin
        7+15 kirjoitti:

        tuohan on Finnflyer 36, s/y Blue Cafe. Olet siis sitä mieltä, että kyseessä on uppotukki?

        ...ja kippari osaa enemmän kuin kymmenen jodlaria yhteensä. Ja on lisäksi kiinnostunut jakamaan tiedossa olevaa osaamista kaikille oppimishaluisille. Vastaavasti jodlari keskittyy vastustamaan kaikkea ja kaikkia.


    • ...

      Aivan, eli fiksua, asiantuntevaa ja osuvaa tekstiä.

      Siis sellaista, jota jodlarilta, purjehduspalstojen suurimmalta pelleltä, ei kuule vahingossakaan.

    • 23+2

      Joakim Haldin=utv

    • utv mali 4-5
    • 234+33
      • naatikatti

        Naatikatti onkin naatiskelijalle jota ei arjen kiireet paina...


    • 3094

      - seurata toisen myynti-ilmoituksia. Ei omaa elämää utveillä.

      "Unohti mitä purjeille pitää tehdä kiinnittymisen jälkeen ja taisivat mennä moisesta laiminlyönnistä heikkoon happeen. Myynti-ilmoitus on kadonnut Torilta, tuskin mennyt kaupaksi kuitenkaan.... "


      Ei kannata ostaa uppotukkeja, tähän topikkin tulee koko ajan lisää todisteita.

      • naatikatti

        Aina haaveillut omasta naatikatista! :) postaa lisää videoita!


    • Heh !

      Videoita?

      Heh Heh !

    • ostanopeitapurkkarei

      ... käsitys reaalimaailmasta muodostuu palstan kirjoitusten kautta ja sitten ulosanti on näin laadukasta:
      "
      Miten harmillista, ansioituneet kilpapurjehtijat ovat täysin eri mieltä jodlaritiedon kanssa. Ainoa todiste jodlarilla omalle väitteelleen on ORC-mittakirjan tietojen perustuminen tosituuleen. Silti edes maan arvovaltaisin ORC-taho ei yhdy ajatukseen apparenttituulen hyödyttömyydestä. Ja heti ensimmäinen kommentoija osasi kertoa, että mittakirjan tiedot on yksinkertaisella laskutoimituksella muunnettavissa apparenttituulille"

    • Poistin ketjusta toistuvat heh-heh -hokemat ja tarpeettomat henkilöön menevät loukkaukset. Kukaan tuskin menetti mitään olennaista.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe