Laitanko sellaisen

ainoastaan

minä ja hän voimme tietää?
12351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

anna palaa frank.

Äänestä

No laitat jos haluat edetä hommassa

Äänestä

Hoi ap! Minne se tunniste jäi?

Äänestä
  • Olisi kaikin puolin kamalaa, jos hän näkisi sen ja järkyttyisi, koska onkin lueskellut täällä aivan muu nainen mielessään.

    Äänestä

Olipa kerran tunniste ( useita),en tulkinnut niitä positiiviseksi.

En silti suostunut nurkkaan häpeämään..

Se tunne, että tulen aina välittämään pysyy, mikään ei muuta sitä. Aikaa on kulunut ja kaikki on hämärtynyt. Tässäkö kaikki on? Mikä oli väärin? voiko tunne olla väärä? En usko..silti tunne ei aina oikeuta toimimaan miten sattuu...sekosin. En ole tunteitteni tulkki!

Varoisin luottamasta tunnisteisiin, voi olla myös jollekin herkälle vahingollinen. Jotkut haukkuu toisia täällä, yhtä hyvin joku voi kaivaa tunnisteen avulla pienen ihmisen kolostaan ja paljastaa hänet.

Mietteitä, ei syytöksiä :) Kaikilla, myös vahvoilla on herkät hetkensä, silloin kun on kyse tunteista..

Äänestä
  • Se, että sä et etsi täällä ketään, ei tarkoita etteikö joku etsisi ja haluaisi löytää/tulla löydetyksi.
    Kyse ei tuossa varmaan ollutkaan henkilöllisyyden paljastamisesta, vaan tunnisteesta, jonka vain ne kaksi ihmistä osaa tulkita.
    Se voi olla tietty paikka, biisi, lause, tilanne... jne.

    Äänestä

tämä ei ole yhteydenotto väline, tämä on ujojen kaatis. tee liikkeesi irl, höpsö.

Äänestä

Laita!

Siinä voisi syntyä kautta aikojen ensimmäinen pari Ikävä-palstalla!

Äänestä
  • tunnisteisiin palstalla. Vaikka kuinka keksis hyvän tunnisteen aina löytyy muita joihin se myös sopisi, eikä voi olla varma, etteikö joku muu voisi siitä myös tunnistaa, jos sattuu tietämään tai arvaamaan, ja alkaa sitten sillä tunnisteella provoilemaan. Miksei sitä voi suoraan irl ottaa yhteyttä? Niin mä itse teen ja olen tehnyt ja samoin se mun hän. Täällä voi höpöillä muuten vaan ja leikitellä ajatuksella että kirjottaa sen oikean kanssa, jos ei juuri silloin olla yhteyksissä. Joskus tänne on myös helpompi kirjottaa niistä tunteista, jos irl ujostuttaa tai ei ole varma mitä toinen ajattelee, ja voihan se olla, että se oikeakin lukee, mutta kyllä ne asiat ja tunteet silti täytyy myös irl puhua ja näyttää.

    Äänestä

Kyllä sen tietää koska Se Oikea osuu kohdalle irl

Äänestä

no täällä laittanu jo monesti..

Äänestä

Laitappa semmonen tunniste. itsekin olen joskus harkinnut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunnisteen jonka kirjoitti:

ainoastaan

minä ja hän voimme tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu