World is your oyster.

Maailmassa riittää ihania ihmisiä. Normaaleja, tasapainoisia, mukavia. Hyväntuoksuisia, itsevarmoja, luottavaisia. Kaikkea löytyy. Älä katso taaksesi, kun menet.
7159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sitä samaa sulle!

Äänestä

sanaa normaali ei voi käyttää ihmisestä.

Äänestä
  • Älä unta näe.

    Äänestä

  • tiukkaa lihaa ja mustaa nahkaa.. ei mikään salaattibaari

    Äänestä


Kyllä näin haluan uskoa, mutta aika parantaa haavat ja ehkä joku muukin kuin usko kelpaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ainut neuvo. kirjoitti:

Maailmassa riittää ihania ihmisiä. Normaaleja, tasapainoisia, mukavia. Hyväntuoksuisia, itsevarmoja, luottavaisia. Kaikkea löytyy. Älä katso taaksesi, kun menet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu