minusta Suomen pitäisi myydä heikosti kannattavat yritykset ja myydä Suomen kannalta strategiset yritykset ja antaa näille strategisille yrityksille verohelpotusta valtion sananvaltaa vastaaan
seuraavaksi Suomen pitäisi optimoida lapsilisät, korjata epäterveitä kouluja ja poistaa tutkimuksesta huonoja tutkimusaiheita ja huonoja koulutksia ja lisätä tuottavia koulutuksia
(sanon vielä, että kaikki tukiaiset uusiksi yhdenmukaisiksi henkilöille, siitä tulee iso raha, tosin yhteiskunta voittaa rahassa, vaikka julkisen vallan rahananto-koneisto muuttuu )
seuraavaksi tukiaisten ja palkkojen säätäminen inflaation mukaan madallettaisiin hyvin pieneksi, mutta kuitenkin jonkinlaiseksi. uskon siihen, että jos näin ei tehdä, inflaatio nousee vain nopeammin, ja sitä nopeammin, mitä enemmän sitä ruokitaan.
seuraavaksi säästyneillä rahoilla alentaa arvonlisäveroa ja lopuilla rahoilla maksaa velkaa.
näiden kaikkien jälkeen maksettaisiin kaikki velat pois
lec alec
1
158
Vastaukset
- bevebe
tästä seuraisi tukiaisten ja palkkojen yhdenmukaisuuden ja optimoidun pienuuden takia tulevat vuosittaiset rahat, velattomuuden hyödyt, arvonlisäveron alhaisuuden takia oleva houkutteluvuus ja tuotteliaisuus ja mahdollisuus tehdä myöhemmin yritysostoja äskeisten jälkeen.
ajattele vaikka, kuinka paljon maksaa rakenteellinen työttömyys, jonka rahan työntajan ptiää maksaa. kun on iso palkka, haitta on suuri ja kun kaikki palkat summataan, tulee valta kustannuslisä ja suuri rakenteellinen työttömyys.
eihän yritysten myyminen ole kuin osa tätä uudistusta, vaan paljon enemmän vaikuttaisi ja auttaisi rakenteelliest uudistukset. niiden myyminen nopeuttaa tätä prosesia ja se helpottaa myös velasta pääsemistä. vieväthän korkokulut rahaa muut velan haitat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668