Eli nyt nopea googlaus toi jo kaksi tapausta:
Ensin tuoreempi tapaus vuodelta 2013:
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194839968195/artikkeli/il jussi parviainen hakattiin joukolla.html
"Ohjaaja Jussi Parviainen joutui kahden tai kolmen miehen pahoinpitelyn uhriksi noin kuukausi sitten, kirjoittaa Iltalehti.
Parviaisen mukaan kyseessä oli järjestetty väijytys.
Pahoinpitely tapahtui helsinkiläisessä asuinhuoneistossa, johon Parviainen oli houkuteltu hakemaan hänelle kuuluvaa kassia. Parviaisen kimppuun hyökättiin välittömästi, kun hän pääsi asuntoon.
Pahoinpitelijät päästivät verisen Parvisen ulos asunnosta, mutta antoivat ymmärtää, ettei heille saisi koitua seurauksia. Sairaalaan pyöräilleelle Parviaiselle diagnosoitiin sijoiltaan mennyt leuka, kahdesta kohdasta murtunut nenä, kaksi irronnutta hammasta, niskarangan vammoja ja paha aivotärähdys.
Parviainen on vaitonainen siitä, kuka hänet kutsui asunnolle ja mikä oli kutsun taustalla. Hän sanoo tehneensä asiasta rikosilmoituksen, mutta kertoo, ettei poliisi ole vielä edes kuulustellut häntä.
Poliisi vahvistaa Iltalehdelle, että tapaus on tutkinnassa, ja rikosnimikkeenä on pahoinpitely."
Ja sitten eri tapaus vuodelta 2012:
http://www.hymy.fi/uutiset/il-jussi-parviainen-pahoinpideltiin-se-oli-tappomeininkia
"Iltalehti kertoo elokuvaohjaaja Jussi Parviaisen joutuneen väkivallan uhriksi. Kesäkuussa hänen varastotiloihinsa Helsingin Pasilassa murtauduttiin ja sieltä vietiin rekvisiittaa ja muun muassa kameralaitteita. Parviainen uskoi konnien palaavan ja majoittautui seuraavana yönä varastoon.
Iltalehden mukaan Parviaisen luulot osoittautuivatkin oikeiksi. Ulkomaalaiset murtovarkaat hyökkäsivät lopulta miehen kimppuun.
-Käsirysyn jälkeen toinen alkoi polkea jalallaan kurkkuani, se oli tappomeininkiä, Parviainen kuvaa Iltalehdelle.
Parviaisen olkapää loukkaantui pahasti ja se magneettikuvataan.
Iltalehti kirjoittaa aiheesta ryöstönä, mistä ei rikosnimikkeenä ole kuitenkaan kysymys."
Miksi Parviainen hakataan jatkuvasti ?
10
2180
Vastaukset
- dfgfghfghvbng6578678
on niin vittumainen jätkä
- veemäisin
mitä tunnen. ei yhtään ystävää.
- ihan oikein
sille itse kerjää verta nenästään
- Acu-
Mikä sitten on totuus noistakin pahoinpitelyistä. Parviainen sepittää sellaista pajunköyttä, ettei siitä pirukaan ota selvää.
- totta..
Jusa aliarvioi kaikkia, sepittää tarinaa omaksi edukseen, aina on vika muissa, ei itsekritiikkiä
- Mielenkiintoas
Kuka löi
- näin kävi sitten
No jotkut sen tututhan on ollut kyseessä ?
Oli soitettu käymään jossain asunnolla ja meni sinne niin turpakeikka. - kulttuuriuutinen
näin kävi sitten kirjoitti:
No jotkut sen tututhan on ollut kyseessä ?
Oli soitettu käymään jossain asunnolla ja meni sinne niin turpakeikka.Hieno juttu. Pääsee ihan lehtien sivuille, kun hakkauttaa itsensä. Suuri mahtava elokuvantekijä-näyttelijä pysyy kansan muistissa, kun jotakin kultturellia tapahtuu.
Ja jos ei hakkaus auta, voi hakkailla pikkupimua ja päästä taas uutisiin pornokuvien avulla!
- naurettava otus
vanha kurppa nuolee pikkutyttöjä
- Anonyymi
Onko oikeudenkäyntejä Parviaiseen kohdistuneista pahoinpitelyistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5298932Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606144Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3675188Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843932- 921886
- 1031404
- 47969