Miksi Parviainen hakataan jatkuvasti ?

miksi aina turpaan ?

Eli nyt nopea googlaus toi jo kaksi tapausta:

Ensin tuoreempi tapaus vuodelta 2013:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194839968195/artikkeli/il jussi parviainen hakattiin joukolla.html

"Ohjaaja Jussi Parviainen joutui kahden tai kolmen miehen pahoinpitelyn uhriksi noin kuukausi sitten, kirjoittaa Iltalehti.

Parviaisen mukaan kyseessä oli järjestetty väijytys.

Pahoinpitely tapahtui helsinkiläisessä asuinhuoneistossa, johon Parviainen oli houkuteltu hakemaan hänelle kuuluvaa kassia. Parviaisen kimppuun hyökättiin välittömästi, kun hän pääsi asuntoon.

Pahoinpitelijät päästivät verisen Parvisen ulos asunnosta, mutta antoivat ymmärtää, ettei heille saisi koitua seurauksia. Sairaalaan pyöräilleelle Parviaiselle diagnosoitiin sijoiltaan mennyt leuka, kahdesta kohdasta murtunut nenä, kaksi irronnutta hammasta, niskarangan vammoja ja paha aivotärähdys.

Parviainen on vaitonainen siitä, kuka hänet kutsui asunnolle ja mikä oli kutsun taustalla. Hän sanoo tehneensä asiasta rikosilmoituksen, mutta kertoo, ettei poliisi ole vielä edes kuulustellut häntä.

Poliisi vahvistaa Iltalehdelle, että tapaus on tutkinnassa, ja rikosnimikkeenä on pahoinpitely."

Ja sitten eri tapaus vuodelta 2012:

http://www.hymy.fi/uutiset/il-jussi-parviainen-pahoinpideltiin-se-oli-tappomeininkia

"Iltalehti kertoo elokuvaohjaaja Jussi Parviaisen joutuneen väkivallan uhriksi. Kesäkuussa hänen varastotiloihinsa Helsingin Pasilassa murtauduttiin ja sieltä vietiin rekvisiittaa ja muun muassa kameralaitteita. Parviainen uskoi konnien palaavan ja majoittautui seuraavana yönä varastoon.

Iltalehden mukaan Parviaisen luulot osoittautuivatkin oikeiksi. Ulkomaalaiset murtovarkaat hyökkäsivät lopulta miehen kimppuun.

-Käsirysyn jälkeen toinen alkoi polkea jalallaan kurkkuani, se oli tappomeininkiä, Parviainen kuvaa Iltalehdelle.

Parviaisen olkapää loukkaantui pahasti ja se magneettikuvataan.

Iltalehti kirjoittaa aiheesta ryöstönä, mistä ei rikosnimikkeenä ole kuitenkaan kysymys."

10

2116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfgfghfghvbng6578678

      on niin vittumainen jätkä

      • veemäisin

        mitä tunnen. ei yhtään ystävää.


    • ihan oikein

      sille itse kerjää verta nenästään

    • Acu-

      Mikä sitten on totuus noistakin pahoinpitelyistä. Parviainen sepittää sellaista pajunköyttä, ettei siitä pirukaan ota selvää.

      • totta..

        Jusa aliarvioi kaikkia, sepittää tarinaa omaksi edukseen, aina on vika muissa, ei itsekritiikkiä


    • Mielenkiintoas

      Kuka löi

      • näin kävi sitten

        No jotkut sen tututhan on ollut kyseessä ?
        Oli soitettu käymään jossain asunnolla ja meni sinne niin turpakeikka.


      • kulttuuriuutinen
        näin kävi sitten kirjoitti:

        No jotkut sen tututhan on ollut kyseessä ?
        Oli soitettu käymään jossain asunnolla ja meni sinne niin turpakeikka.

        Hieno juttu. Pääsee ihan lehtien sivuille, kun hakkauttaa itsensä. Suuri mahtava elokuvantekijä-näyttelijä pysyy kansan muistissa, kun jotakin kultturellia tapahtuu.
        Ja jos ei hakkaus auta, voi hakkailla pikkupimua ja päästä taas uutisiin pornokuvien avulla!


    • naurettava otus

      vanha kurppa nuolee pikkutyttöjä

    • Anonyymi

      Onko oikeudenkäyntejä Parviaiseen kohdistuneista pahoinpitelyistä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      113
      3765
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      45
      3270
    3. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      25
      2590
    4. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      198
      2432
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      22
      2369
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      35
      1596
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      103
      1379
    8. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1290
    9. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1270
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      71
      1128
    Aihe