Tunnettuja syömishäiriöblogeja?

Hampurilainen98

Miksi joistain syömishäiriöblogeista tulee niin tunnettuja :o? Vaikka kirjoittaja ei olisi hirvittävän laiha, ei paljoa edes omia kuvia, ei mainostusta. Miksi joistain tulee?

Ketkä ovat syömishäiriöpiirien feimejä (linkkaa esim blogi) ja kerro jotain tyypistä (:

6

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hdhgiri

      Oon miettiny ihan samaa mut uskon et osittain se johtuu ihan vaan hyvästä tuurista: just oikeet tyypit sattuu liittyy sun lukijaks, haastaa sua, muutenki linkittää eri tapauksissa sun blogia niiden blogiin eli ns. puskaradio toimii. Ja sit kans ite oon huomannu et jotenki se lukijoiden määrä muka kertoo blogin sisällöstä: jos joku menee johki blogiin mis on jo 700 lukijaa ni se aattelee helpommin et hei tää on mielenkiintonen blogi ku sit taas jos lukijoita on 14. Et ennen ku ees on ehkä lukenu sitä blogii ni syntyy jo ennakko-oletus et täs blogis on jotain erikoista ja seuraamisen arvosta.

    • jahs

      hatenouy.blogspot.com
      ja hereicomefreedom.blogspot.com tulevat ensimmäisenä ainakin mieleen
      tosin molemmat olleet sairaalloisen alipainoisia johtuisko siitä lukijat?

    • anninaaa

      Mullekin tulee mieleen Too Shy To Scream http://hatenouy.blogspot.fi
      Sairastanu nii kauan, välillä on jo niin paljon voimia ja yritystä, mutta sitten tulee romahdus. Surullista luettavaa.

      • anninaaa (jatkoa)

        Ja luettavan arvoinen juuri sen takia, että kirjoittaa niin rehellisesti. Jopa terve ihminen saattais ymmärtää jotain sairaita ajatuksia. En mä ainakaan lukijamäärän perusteella blogejani valitse.


    • nouy

      Vai että "tunnettu" blogi, woot? :--o

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      232
      6707
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      113
      5043
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      160
      4810
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      64
      3296
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      105
      2903
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2349
    7. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      70
      1916
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      139
      1910
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1754
    10. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      225
      1644
    Aihe