Trolliparatiisi, Puff, Finnvape ym.

Täällähän näyttää riehuvan vallan uskomaton trollijoukko säkötupakkakauppoja kurmuutamassa. Joidenkin epämääräisten poikkeustapausten ja säädösten monimutkaisuuden avulla yritetään saada koko homma epäilyttäväksi. Lisäksi mukana näyttää olevan ainakin Startsmokilta sitkeitä markkinamiehiä ilmaisen mainostilan perässä (osin paikkamassa jo menetettyä mainetta).

Vallan viihdyttävää, joskin välillä puuduttavan propagandistista. Ilmeisetikkään tosiasioiden ei anneta pilata hyvää marmatuksenaihetta.

Ei puutu kun popcorn tästä sirkuksesta!
12393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

hohhoijaa noita juttuja, eiköhän nää kaikki narinat ole juuri alkaneet noista finnvapen trolli/mainosjoukoista vaikka kuinka aina yrität joka ketjussa muita syyllistää milloin sauhutonta, smartsmokia, nikotiinitonta, elekrosavua, nikotiinitonta puffia ym. ym. aloitit taas vaihteeksi uuden ketjun vaikka kaikki ketjut ja kaupat olet jo kiertänyt kommentoimassa. Ei se valitettavasti finnvapen mainetta paranna vaikka haukkuisit kuinka muut kaupat.

Äänestä

Huvittavaaa seurata miten kaikki ketkä ei kieli ruskeana ylistä valittajaa on milloin minkäkin kaupan trollijoukkoja. Jos joku haukkuu sinua homoksi s-marketin edessä homoksi onko hän silloin s-ryhmän trolli? Ei varmaan kannata yhdistää noita haukkumisia mihinkään kauppaan, täällä kun voi kuka vaan kirjoittaa kenen nimissä vaan.

Finnvape on kyllä myynniltään varmasti suurin toimija näistä nimistä mitä täällä keskustellaan että tuskin se maine nyt mitenkään kovinkaan huono on? Suurin siis myyntimäärältään, varastoltaan.

Äänestä

Täältä sympatiat trollatuille kaupoille. Aina on noista tullu, mitä on tilattu ihan kohtuullisen ajan sisällä. Niin kotimaasta kun ulkomailta. Taitaa olla tupakka-/lääkefirmojen lobbarit asialla, kun niin kivijalkapuodit pelottaa...

Äänestä

Niin vaan tämäkin ketju paljastuu jo aloituksesta tietyn firman aloitukseksi, yritetty nyt hämätä tuolla puffilla mutta sitä ei ole täällä muissakaan ketjuissa mainostettu kuten tätä toista. Jos tästä toisesta(finn....) joku jotain manitsee niin trollijoukko hyökkää onhan se nähty joka ketjussa, on melkoinen mainosarmeija värvätty tänne mainostamaan.
No se on varmaan helppoa kun lupaa kaupan päälle ilmaista nestettä tai muita tuotteita kakruille niin varmasti jaksavat kirjoittaa vaikka yötä päivää tänne. Harmittelut vaan kauppiaalle niiden menetettyjen mainosmenojen puolesta, nyt se mainostus on kääntynyt tätä kauppaa vastaa kun on niin ärsyttävää toimintaa että jää ihmisiltä tilaukset tekemättä.

Äänestä

Kiitän lämpimästi kaikkia nettikauppoja (esimerkiksi: http://www.e-savuke.com/kaupat/ ) sähköpakoinnin mahdolliseksi tekemisestä ja edistämisestä kotimaisisita terveysterroristeista ja suomalaisesta byrokratiasta huolimatta. Menestystä ja kohtuullisia voittoja!

Äänestä

Laitoit taas yllättäen tänne tuon esuoli savuke foorumin mainoksen, älkää hyvät ihmiset vaan tuonne erehtykö sen sisäsiittoisempaa paikkaa ei voi olla, jutut sen mukaisia.
Miksi et kirjoita kauppasi (finn....) nimellä?

Äänestä
  • Ptiäiskö sun hommata sitä apua ja asianmukaista hoitoa itsellesi jos kerran näet Finnvapen jokapaikassa, sekä viestissä ja nyt on jo pakko alkaa kontrolloimaan minne sivuille ihmiset saa mennä ja minne ei? KUKAAN ei jaksa kuunnella tuota inkutusta painu helevettiin täältä.

    Itse kyllä suosittelen kumpaakin sekä e-savuke foorumia ja Finnvapea, molemmat on asiallisia paikkoja. Jokainen voi tuohon esavukkeeseen tutustua kuka haluaa ja todeta että siellä saa aivan vapaasti kyllä julkisesti antaa negatiivista palautetta, mutta kaikki täysin keksitty ja valheellinen sieltä poistetaan toisin kuin esim. täältä.

    Äänestä

Höpö höpö urpo

Äänestä

Ymmärrän kyllä että sinulle se hieman on hankalaa kun tavalliset ihmiset eivät jaksa kuunnella perseilyäsi ja sinut aina eristetään, eikä kukaan kuuntele juttujasi. Voit kyllä muuttua ja lopettaa tuon typeröintisi eikä sinua luulla enää vajaavaltaiseksi persoonaksi.

Avaimet on sinulla.

Äänestä

Pololla on vakavammanluonteinen Finnvapeneuroosi. Paranisikohan tuo Startsmoken reseptillä?

Äänestä

Aina vaan ne finnvapen urpot jaksaa trollata. On siinä kauppias palkannut väkeä tänne trollaamaan, itse en ainakaan tälläisen jälkeen tilaa mitää tästä kaupasta. Ei vaan jaksa kun aukovat koko ajan uusia viestiketjuja oliskohan niitä nyt kymmenen kohta puoliin ja jokaisessa sama teema, haukutaan muita.
Vaikea arvata kuka on kirjoitusten takana, aikas vähä on kehuja saaneet.

Äänestä

kun oot ottanut lääkkeet niin mieti hetki että voisko olla mahdollista että kirjoitukset olisi kuitenkin vaikka niiden (tyytyväisten?) asiakkaitten kirjoituksia. mulle ei ainakaan kukaan maksa siitä että tänne kirjottelen. nyppii vaan tommonen sairaalloinen jänkkääminen ja samojen asioitten jumitus. mut se kai kuuluu taudinkuvaan... jos sua haittaa että joku availee tänne uusia ketjuja, niin älä syytä siitä kauppiasta. ei sun oo ihan pakko lukea tai varsinkaan kirjotella niihin kaikkii. vai kuka SULLE maksaa siitä? :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Trollijoukko sankka kirjoitti:

Täällähän näyttää riehuvan vallan uskomaton trollijoukko säkötupakkakauppoja kurmuutamassa. Joidenkin epämääräisten poikkeustapausten ja säädösten monimutkaisuuden avulla yritetään saada koko homma epäilyttäväksi. Lisäksi mukana näyttää olevan ainakin Startsmokilta sitkeitä markkinamiehiä ilmaisen mainostilan perässä (osin paikkamassa jo menetettyä mainetta).

Vallan viihdyttävää, joskin välillä puuduttavan propagandistista. Ilmeisetikkään tosiasioiden ei anneta pilata hyvää marmatuksenaihetta.

Ei puutu kun popcorn tästä sirkuksesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu