Eikö komula ollutkaan paratiisi ?

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuka mitäkin paratiisilla tarkoittaa!

Äänestä

Typerä avaus. Sillä samanlaistahan se on Japanissakin. Kiina nyt ei ole kommunistinen muuta kuin siinä mielessä että KKP on siellä edelleen vallassa.

Äänestä
  • minkähän takia kkp on siellä vallassa.,...


    hooooooooooooooooooooooo,,,,,,,,,,,,,

    Äänestä

  • jos vuodessa on 220 työpäivää, niin tuo tekee 4-5 kuollutta kaivosmiestä joka työpäivä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


herranjestasentään kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/tutkimus-kiinalaisnuorten-itsemurhan-syyna-usein-kovat-koulupaineet/3375064

Lapset tappavat itsensä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu