Kyl tääl niipal hauska o! - varsinki öiste"
Vastaukset 4
- Nuar Leskmiäs
Tuun koht Turkkusse, ota yhteyt. Misä tavattas? Börssisvai?
- sori leskimiäs
Oliks se pieni hyypiö eilen börssis kakkulat nenil?
Ei oikke innostanut,sori leskimiäs,on mul jottain tasoo viäl.
Mut hyvä ko liitytää turkusse,kaik suur o kommeeta- opp ik kaik san
hopa net o kattos it ku mä vit sol kuh naa pot jaai klopp ossa isos-
tel kun ojan pohj huut mik sin luul olev, kat ite ette ettes jod vankil
tiile päi lukke. Kyl nyt ukosta ja sat vet kaatamal vaikke uskos, kaik
pyyk kastu ja lenkkeilys e tul mittä. pask päiv muutenk.
Mitenh suom pärj tän jääkiek? Tulkos viim niitt toho turnauk?
Mit mielt ot? Aik levelle lähdet mukka minski, tääl turkuse Aura jok virtaa ni hilj, ette huomak. kaarinna ei tarv turkkuse missä assias, ei enne eik tilevasuudes. Turkkuse o ni velkkane ku vanha juop. - san se suom kiel
opp ik kaik san kirjoitti:
hopa net o kattos it ku mä vit sol kuh naa pot jaai klopp ossa isos-
tel kun ojan pohj huut mik sin luul olev, kat ite ette ettes jod vankil
tiile päi lukke. Kyl nyt ukosta ja sat vet kaatamal vaikke uskos, kaik
pyyk kastu ja lenkkeilys e tul mittä. pask päiv muutenk.
Mitenh suom pärj tän jääkiek? Tulkos viim niitt toho turnauk?
Mit mielt ot? Aik levelle lähdet mukka minski, tääl turkuse Aura jok virtaa ni hilj, ette huomak. kaarinna ei tarv turkkuse missä assias, ei enne eik tilevasuudes. Turkkuse o ni velkkane ku vanha juop.viel, koitak puhhu niin, ette tarv tulki jok välis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560