Herzog opettaa seinien läpi kävelyä

Fysiikan laudatur

Tämä opetus on David Herzogin kirjassa Glory Invasion, sivu 41:

"The molecules in your body are streched out when in expanded form and will have no trouble going through walls at a certain level of high glory. "

Vapaa suomennos:
"kehosi molyykyylit venyvät kun ne ovat laajennetussa olomuodossa ja niillä ei ole mitään vaikeutta kulkea seinän läpi tietyllä kirkkauden asteella."

Näyttää että loppu on saman toistoa, no käännän senkin:

"when we are experiencing extreme glory you are, in essence, in an expanded glory where the cellular structure of you body may expand. Just as sounds can travel through walls, you can travel walls too , because you are made of sound and glory."

suomeksi:
"kun koemme "extreme" siis äärettömän voimakasta kirkkautta, tässä laajennetussa kirkkaudessa kehosi kudosrakenne saattaa muuttua. Niin kuin ääni kulkee seinän läpi, sinäkin voin kulkea seinän läpi, koska sinut on tehty äänestä ja kirkkaudesta."

Sitten hän jatkaa, että Albert Einstein uskoi neljänteen ulottuvuuteen ja kappale voi matkustaa siihen ulottuvuuteen jos matkustaa kaksi kertaa nopeammin kuin valo. Ja koska tiedemiehet ovat todenneet tämän neljännen ulottuvuuden, mihin siis pääsee kun matkustaa noin nopeasti, niin meidän uskovien tulisi vieläkin vahvemmin uskoa tähän neljänteen ulottuvuuteen.

Onko DH seuraava fysiikan Nobelin vastaanottaja?

8

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seiniä päin - Vinski

      EIKÖS SE ole selvää, että Herzogin opetus on mennyt päin seiniä koko ajan?

      Lieneekö kukaan Herzogin kokouksia järjestävistä tajunnut, millainen narsisti on mies, joka:

      - kuvittelee olevansa huippu näyttelijä
      - esittäytyy maailman johtavaksi ravitsemusasiantuntijaksi
      - on samalla maailman johtava evankelista ja teologi
      - on kvanttifysiikan uranuurtaja

      Hänen kuvittelemistaan musiikinlahjoista en mainitse mitään, sillä olen kuullut hänen laulavan ja rääkkäävän shofariaan! Se totta totisesti saa väristykset liikkeelle - kylmät väreet selkäpiissä.

      Jos Herzog olisi Peräheinilän peruskoulun käynyt juntti, hänet olisi ajat sitten lähetetty maatalouslomittajan apulaiseksi lantaa luomaan valvonnan alaisena. Sen verran suuret luulot miehellä on esittää itsestään ilman ensimmäistäkään todistetta.
      Mutta kun mies tulee USA:sta ja tukka taipuu taakse, niin jopa suomalainen on rähmällään "kirkkautta kumartamassa".

    • molekyyliDave

      Menis nyt itse sitten seinän läpi ja näyttäis että teoriat toimii. Turhaa puhetta muutoin.

    • Ohoh

      ”Just as sounds can travel through walls, you can travel through walls too because you are made of sound and glory. When you are in an extreme state of glory, the sound waves of your body can penetrate walls as they expand. Even though you are a physical being, made of sound and solid matter, you can still experience this phenomenon. Just as a television picture can travel thousands of miles from a satellite in space into your home and deliver sounds and light in the form of a picture, you are created from the same stuff – sound waves and light. Once the glory hits a certain level, it affects the sound waves inside your body and the entire molecular structure of your being.” -- David Herzog kirjassa Glory Invasion

      • christy1

        Best joke I've ever heard...


    • DH taustaa

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Okkultismi

      "Okkultisti pyrkii tutkimaan todellisuutta tai vaikuttamaan siihen okkulttisten periaatteiden kautta, joita okkulttisissa tieteissä ovat esimerkiksi ”samanlainen parantaa samanlaista” (homeopatia), ”niin ylhäällä kuin alhaalla” (magia) tai ajatus kaikkeuden perusvoimista eli prinsiipeistä, joiden fyysisiä vastaavuuksia voidaan etsiä ja käyttää hyväksi halutun vaikutuksen aikaansaamiseksi ilmiömaailmassa."

    • KTS (Ei kirj.)
      • Vinsentti

        Näkymättömyyspulveri on sentään vaihtunut kultapölyksi! Jotain kehitystä sentään.


    • Uusi DNA

      New Age -hörhöjen sivulla http://ruusukristallinenkelit.blogspot.fi/2013_11_01_archive.html opetetaan:

      "Kun maapallo lisää taajuuttaan, niin myös kaikkien planeetan elävien olentojen täytyy lisätä. Koska alempi taajuus häviää, meidän on sopeuduttava uusiin taajuusrajoihin. Kun kuljemme siirtymän läpi, energiat muuttavat mineraaleja, elementtejä, kasveja, eläimiä ja ihmisiä.

      Solurakenteemme on muututtava voidakseen sisältää planeetan korkeamman värähtelyn. Galaksin uusien energioiden ja kohonneen maataajuuden välissä kehomme sopeutuu aliatomitasolla. Lisää käyttämättömistä aivosoluistamme ja roska-DNA:stamme - käyttämättömät rakenteet jotka ovat olleet unessa hyvin pitkään - alkavat aktivoitua."

      Subatomisista hiukkasista ja ruumiillisen olemuksen muuttumisesta David Herzogkin puhuu. Stephanie Herzog puhuu uudesta DNA:sta. Sattumaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      4997
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      63
      1880
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      109
      1784
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1660
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1514
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      221
      896
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      891
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      803
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      783
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      762
    Aihe