Mua hävettää hieman sun

kuka sun luona asuu, miksi jauhat samaa paskaa? Lopeta jo.
13507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ookko ihan varma

Äänestä

Ahaa, pitääkin alkaa kurkkimaan sun tietoja mitä kaikkea sieltä paljastuukaan.
No helppo nakki, ei edes kissoja tai koiria, eikä mitään pieneliöitä edes, mutta oisko sitte näkymätön Viänänen ;o).

Äänestä
  • Mitä se sua noin paljon kiinnostaa, että käytät kaiken aikasi aamusta iltaan jonkun tietyn ihmisen asioiden kyttäämisen? Hanki oma elämä.

    Äänestä

  • Mikä mahtaa olla viänänen?

    Äänestä

  • juna meni jo kirjoitti:

    Mitä se sua noin paljon kiinnostaa, että käytät kaiken aikasi aamusta iltaan jonkun tietyn ihmisen asioiden kyttäämisen? Hanki oma elämä.

    ;o), no sua ainakin näkyy pelottavan jos se kaikki selviää.
    Eipä ole aikaa kyttäämiseen, niinkuin ilmeisesti sulla, mutta ole ihan vaan omana itsenäs kyttimässä, sillä sitähän sinä teet.
    Pelästyitkö? No ei se mua haittaa jos sun maha meni kuralle ;o).

    Äänestä

  • 1+6 kirjoitti:

    Mikä mahtaa olla viänänen?

    Vain sarjakuvahahmo. Mies josta näkyy vain lippalakki. Tuossa siitä kuvia.

    https://www.google.fi/search?q=näkymätön viänänen sarjakuva&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=lP10U-6OPIXP4QTls4Ao&ved=0CDEQsAQ&biw=1261&bih=709

    Äänestä

Fonecta ei tässä tapauksessa kerro mitään. Selvitystä vaille valmis.

Äänestä
  • No se ei kerro mitään, mutta tuon ap:n mielikuva se vaan hakee kaikkea uskomatontakin.

    Äänestä

Mitä jos kysyisit suoraan multa niin saatais selvyys tähän asiaan?

Äänestä

Noh mitäs se Fonecta kertoi? Fonecta ei esimerkiksi kerro sitä että jos miehellä on esimerkiksi tytär ja tyttärellä eri sukunimi kuin isällä. Se Fonecta ei myöskään kerro onko se sinun kaipaamasi ihminen onnellinen vai ei.

Eli jos tahdot tietää jotain niin kysy vaikka kirjoittamalla suoraan tai juttele.

Kivaa iltaa ja hyviä öitä :)

Äänestä

käyty täällä ennenkin. Mulla on jopa kaksi kertaa käynyt niin, että mun asunnossa on ollut kirjoilla ihminen, joka ei ole asunut siellä. Ensimmäisellä kerralla poikaystävä, joka ei ollut muuttanut kirjojaan, vaikka luulin niin, ja toisella kerralla edellinen asukas oli jättänyt muuttamatta tietojaan. Kumpikin näistä paljastui sattumalta muiden asioiden yhteydessä. Molemmista noista on aikaa jo vuosia, mutta ei pidä aina noihin tietoihin satavarmasti luottaa. Toisaalta jos tuollainen epäilyttää, että mies/nainen on varattu ja avoliitossa ja ei voi sitä suoraan kysyä, vaan muuta kautta pitää tietoja hakea, niin eipä toi tilanne mitenkään kovin hyvältä kuulosta muutenkaan.

Äänestä

Miten se estää ikävän ja kaipauksen.

Äänestä

että se hakemasi henkilö on just se kenen tietoja olet tonkinu?
Kävi pari kuukautta sitten, erään asian yhteydessä ilmi, että tarkalleen minun nimisiä ihmisiä on väestörekisterissä 28, tosin sotuhan on se mikä sen henkilön todentaa, joten kenet sieltä olet löytänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fonecta tietää kirjoitti:

kuka sun luona asuu, miksi jauhat samaa paskaa? Lopeta jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu