Timo Soini vaikenee pakkoruotsista

474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jou, se "pakkoruotsi" on ollut ps:lle pelkkä keppihevonen, ääntenkalastelua siis.

Oikeastaan heille sopii ihan maniosti molemmat kotimaiset, jos vaan ääniä riittää.

Kysymys kuuluukin, mikä on näiden pölhöpopulistien ohjelma tai ideologia?

Vastaus? Ei minkäänlaista puolueohjelmaa, pelkkiä seteliselkärankaisia.

Äänestä

Nooh Soini selkärangattomuus on jopa omien tiedossa.

Äänestä

Soini on monesti selvästi sanonut vastustavansa pakoruotsia. Viimeksi vähän aikaa sitten, kun aloite tuotiin eduskuntaan.

Ei Soinin tarvitse aina olla äänessä. Varsinkin kun tällä aloitteella on muutenkin paljon pesuedustajia puhumassa.

Äänestä

Sonni mölisee ja Taliaivot kumartelee...

Soon niin, jotta jos yhteen suuntaan kumartaa, niin toiseen pyllistää, sano.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelimies. kirjoitti:

Timo haluaa hallitukseen, vaikka RKP:n kanssa.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/pakollisen-kouluruotsin-kuoppaaminen-saa-tukea-lahinna-perussuomalaisilta/3378366

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu