Olen ihmetellyt, kun pidän Citroeniä laadukkaana autona, että miksi sitä ei enää nykyään tapaa taksitolpalla? Olisi mukavaa, kun taksissa olisi muitakin merkkejä, kuin Superbia, V70:iä ja Mersuja. Muutenkin Citikkaa näkee tosi harvoin Suomen teillä.
Ei taksikäytössä !
landlord
10152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Meillä lähikorjaamolla oli kymmenestä autosta yhdeksän sitikkaa pukeilla.
Korjaamoilla niitä näkee ja autovahinkokeskuksissa, joissa myydään omistajiensa hylkäämiä sitikoita.
Paremmissa piireissä Citroen on todella suosittu. Westendissä paljo 6:ia.
Ai jaa.Itse en ole nähnyt yhtään 6:sta vaikka tulee usein ajettua Haukilahdesta Westendin rantatien kautta Helsinkiin !
Citikat on keikalla, eikä tolpalla, kuten hunommat merkit, jotka odottelee jos kyyti kelpais jollekin.
Viimeksi kun menimme taksicitikalla, vaimoni sai keskenmenon, lapseni allergisen reaktion ja minä ikuisen trauman.
On asiakkaiden aliarviointia valita taksiautoksi tuplabumerangi.
Vaikka keskenmeno on traaginen tapahtuma, se lienee ollut tässä tapauksessa yleisen edun mukainen. Tietenkin oletuksella, että sinä olisit ollut isä.
Vasta muutama päivä näin DS5:n taksina. Oikein siistin näköinen peli, jolla matkustaa varmasti mielellään.
On sentään vielä taksimiehiä, jotka eivät karta haasteita.
Superb muistuttaa rumuudessaan Lontoon takseja ja V70:sta tulee mieleen ruumisauto. No onneksi Mersu on sentään kunnon taksiauto. C5 olisi liian hieno oksentelevien ja uhoavien juopuneiden kustaamiseen.
Tarkoittaako toi sitä että C5.sen pomputtavassa kyydissä alkaa oksettaan ja nuppi menee sekaisin? Voi renkiparkoja jotka joutuu pakosta citikoita pyörittään.n Helponpi kohtalo olisi joutua poliisiksi.