En tiedä, mietin että pitäisikö mennä lääkäriin vai luotanko siihen, että menee stressin helpottumisen myötä pois nämä oireet, eli voiko johtua stressistä?
Mulla on ollu jo jonkin aikaa ihan järkyttävää päänsärkyä ja vatsakipuja. Myös on vähän sellainen sumuinen ja epätodellinen olo, tuntuu ettei oikein edes näe kunnolla. Muut aistit taas on vähän ylikorostuneen tuntuisia: monet äänet kuuluu kauhean kovina ja hajut etenkin on ihan hirveitä.
En oikein pysty syömään tai juomaan tai nukkumaan. Ja muutenkin keho on jotenkin ylijännittynyt koko ajan, en pysty yhtään rentoutumaan. Pulssikin on ollut yli normaalin viimeaikoina ja verenpaineet vähän koholla, varmaan sen pulssin takia, kun ei ne kuitenkaan kamalasti ole.
Vähän vaan hämmentää. Toivottavasti menisi itsestään ohi, mutta olo on oikeasti todella epämukava. Vähän kun ei olisi olemassakaan.
Niin sitä vaan, voiko tämä tällainen olla edes stressistä? Vai kuulostaako liian oudolta? :s
epätodellinen olo jne
hulluksitulossahei
0
155
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663392Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463212Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1252771- 442553
- 311963
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391240