Stephanie Herzog opettaa

Katsottavaksi

http://forum.netmission.fi/showthread.php?10296-David-ja-Stephanie-Herzog&p=398249&viewfull=1#post398249

"Koska David Herzogin vaimo Stephaniekin suunnittelee uutisten mukaan tulla Suomeen, halusin saada selville mitä hän opettaa.
Löysin tämä viime elokuun opetuksen häneltä.

http://www.youtube.com/watch?v=ML8KiMAx5p0

Ikävä kyllä siitä ei ole suomalaista käännöstä, mutta koska niin moni suomalainen osaa melko hyvin englantia laitan sen tähän ja yritän itse kertoa mikä hänen puheensa sisältö on. Korjata saa jos edustan väärin miltään osin sitä mitä hän puhuu.

Hän kertoo, että seuraavat 10 vuotta on leijonan aikaa. Leijonat ottavat territoreja valtaansa.
Hän kertoo että Jumala voi vaikuttaa yliluonnollista laihtumista.
Hän kertoo että kun uskova käy jotenkin hengellisesti taivaassa, hän on se todellisuuden edustaja ihmisten parissa. Ja koska olemme ikään kuin osa taivasta. Tämän yksi ilmenemismuoto on, että ihminen voi käskeä sairauden paeta hänestä. Hän korostaa, että on tärkeä että jos heti ensioireiden ilmenemisen yhteydessä ei suostu ottamaan sitä vastaan vaan käyttää tätä taivaallista valtaa ja käskee sairauden TAI köyhyyden pois.

"Kirkkaus ei kosketa ainostaan ulkomuotosi muuttumista kuten laihtuminen ja hiukset, mutta se muuttaa sinua sisäisesti, sinun soluja ja atomeja" - Suora käännös.

Tämä tapahtuu koska Jumala haluaa osoittaa leijonan luonteensa ja siksi meidän tulee ottaa tämä leijonan luonne. Entiset konstit eivät enää toimi, vaan meidän tulee elää tässä kirkkaudessa, ja se on itse asiassa sama kuin taivas. Taivaassa ei ole sairautta, siksi kun olemme Jumalan kirkkaudessa, meissä EI VOI olla sairautta. Siksi meidän tulee olla ottamatta vastaan sairaus ja meidän tulee käskeä se pois. Meidän ei tarvitse sietää mitään ulkoisia olosuhteita mitä ei ole taivaassa. Siksi meidän tulee käskeä ne olosuhteet pois elämästämme.

Sen lisäksi hän kertoo että muutettuaan naimisiin mentyä maalle Arizonaan hän joutui opettelemaan tappamaan skorpioneja koska Arizonan luonnossa niitä on paljon ja joskus ne tulevat ihmisten koteihinkin. Hän myös kertoi että kerran löi kivellä heidän ajotiellään olevan käärmeen kuoliaaksi. Sitten hän purskahti nauramaan ja sanoi että näissä tilanteissa toteutui Jumalan sana.

Itse en löytänyt muuta sisältöä hänen puheistaan, mutta varmistan että minulta ei jäänyt jotain huomaamatta."

6

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja kaikkea tätä hullutusta helluntailais-karismaattinen Tv7 kehtaakin esittää. Lopettakaa hyvät ihmiset tuon kanavan tukeminen siihen saakka, ennen kuin se alkaa lähettämään raitista opetusta. Ojares ja kumppanit ovat menneet täysin helluntailais-karismaattisen menestysteologian harhaan ja vievät Suomen uskovia yhä syvemmälle harhaoppeihin.

      • Helluntailais-karism

        Oletko "mazdels" ihan vakavasti sitä mieltä, että kaikki helluntailaiset ovat harhassa?
        Jankutat jatkuvasti "helluntailais-karismaattinen"- juttujasi.
        Onko helluntailaiset jotenkin loukanneet sinua....ehkä puhumalla totta?


      • Helluntailais-karism kirjoitti:

        Oletko "mazdels" ihan vakavasti sitä mieltä, että kaikki helluntailaiset ovat harhassa?
        Jankutat jatkuvasti "helluntailais-karismaattinen"- juttujasi.
        Onko helluntailaiset jotenkin loukanneet sinua....ehkä puhumalla totta?

        Kaikki helluntailaiset ovat harhassa. Osa vähemmän, osa enemmän. "Jankutan" sen vuoksi helluntailais-karismaattisuutta, koska moni helluntaiuskova pitää vain Suomen Helluntaiherätyksen seurakuntia helluntailaisena. Suomen Helluntaiherätys on kuitenkin hyvin pieni osa kansainvälistä helluntailais-karismaattista liikettä, johon mm Hertzogin porukkakin kuuluu.

        Olen joutunut pakotettuna elämään lapsuuteni ja nuoruuteni helluntailaisuuden piirissä. Jo pakottaminen ja painostaminen helluntaiseurakunnan mukaisen uskonratkaisun tekemiseen monilla kyseenalaisilla keinoilla, on todellakin loukannut. Uskonratkaisun tekeminen kyllä selitettiin helluntaipiireissä olevan vapaaehtoinen, jota se ei kuitenkaan käytännössä ollut. Helluntailaiset puhuivat kyllä totta esimerkiksi luterilaisten tekemistä synneistä. Samoja syntejä tekivät omat helluntaiseurakunnan jäsenet ja niistä vaiettiin. Seurakunnan saarnaaja jopa käytti alkoholia humalahakuissti ja se sallittiin seurakunnassa. Tällainen kaksinaismoraalinen oppi ei ole käsitykseni mukaan Jumalan mielen mukainen oppi.


    • Herätys uskikset

      Pelkkä pas_an puhuja. Onneksi en ole uskis.

    • huh huh

      Kuka jaksaa kuunnella tuota rouvaakaan. Minä en jaksaisi. turhaa höpinää ja ajan kukutusta.

    • kaikkea-kanssa

      Tuli mieleen aloitusta lukiessa rouva Herzogin puheesta "joka itsensä ylentää, se alennetaan". Emme ole vielä taivaassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      188
      6711
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      153
      1915
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1638
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1350
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      51
      1133
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1031
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      992
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      927
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      908
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe